کد خبر : 10082

فعالیت 25 پایگاه امداد و نجات نوروزی هلال احمر در استان بوشهر

فعالیت 25 پایگاه امداد و نجات نوروزی هلال احمر در استان بوشهر

بوشهر 24: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: به منظور کمک به مسافران نوروز، در استان بوشهر 25 پایگاه امداد و نجات نوروزی فعال شده است.

بوشهر 24: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: به منظور کمک به مسافران نوروز، در استان بوشهر 25 پایگاه امداد و نجات نوروزی فعال شده است. 

به گزارش " بوشهر 24 "، عبدالکریم شعبانزاده صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: در اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی کشور، جمعیت هلال احمر مسئولیت کمیته ایمنی و امداد و نجات را بر عهده دارد که این طرح از امروز آغاز شده و تا 16 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد و هدف آن نیز کمک به افراد نیازمندی است که در طول سفرهای نوروزی دچار حادثه می‌شوند.

وی بیان کرد: در استان بوشهر 25 پایگاه امداد و نجات نوروزی فعال شده که 16 پایگاه جاده‌ای، هشت پایگاه دریایی، یک ایستگاه کوهستان بوده و 450 نفر عوامل امدادی نیز در اجرای این طرح مشارکت دارند. 350 نجاتگر داوطلب هلال احمر استان بوشهر نیز برای فعالیت در نوروز، دوره بازآموزی را در بوشهر گذراندند.

شعبانزاده گفت: در ایام نوروز حدود 80 وسیله نقلیه، شامل 15 آمبولانس، 5 دستگاه خودرو نجات و 50 خودروی امدادی برای کمک‌رسانی به مسافران در ایام نوروز به کار خواهیم گرفت.

وی در ارتباط با طرح ملی ایمنی و سلامت نوروزی هم گفت: این طرح از 27 اسفند ماه امسال تا 15 فروردین ماه سال آینده اجرا می‌شود و در استان بوشهر نیز 22 پست هلال احمر در نظر گرفته شده و 9 پست نیز به صورت همیاری محلی ایجاد خواهد شد.

مدیر عامل هلال احمر استان بوشهر گفت: شعار طرح ملی ایمنی و سلامت نوروزی « بی‌گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم» است و هدف آن نیز نمایش توان عملیاتی تیم‌های بشردوستانه هلال احمر است ضمن اینکه استفاده از فناوری نوین در کمک رسانی از دیگر اهداف این طرح است.

شعبانزاده اظهار داشت:  در اجرای این طرح، هدف پیشگیری است تا از اتفاقات و حوادثی مختلف جلوگیری کرده باشیم.مجوز 3 درمانگاه جدید از سوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به هلال احمر داده شده و در حال تجهیز این درمانگاه‌ها هستیم که در شهرهای بوشهر، دیر و خورموج فعالیت خواهند کرد.

مدیر عامل هلال احمر استان بوشهر یادآور شد: با تعامل خوبی که بین هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد از ظرفیت هلال احمر برای کمک به مردم در بخش بهداشت و درمان نیز استفاده خواهیم کرد./ فارس

ارسال نظر