کد خبر : 10083

آیت الله صفایی: فرهنگ اهدا خون در استان بوشهر گسترش یابد

آیت الله صفایی:  فرهنگ اهدا خون در استان بوشهر گسترش یابد

بوشهر 24: امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به نقش مهم اهدا خون در سلامتی اهدا کننده و تامین خون نیازمندان باید فرهنگ اهداخون در استان بوشهر، توسعه و گسترش یابد.

بوشهر 24: امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به نقش مهم اهدا خون در سلامتی اهدا کننده و تامین خون نیازمندان باید فرهنگ اهداخون در استان بوشهر، توسعه و گسترش یابد.

به گزارش " بوشهر 24 "، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز،  در نشست کارکنان سازمان انتقال خون بوشهر ضمن تشکر از زحمات کارکنان انتقال خون در سال جاری و تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال جدید، اظهار داشت: به واقع خون یک معجزه‌ الهی است و یک قطره خون، یک قطره‌ حیات است.

وی، با بیان اینکه سازمان انتقال خون کار بسیار مهمی دارد، افزود: با توجه به حوادث پرخطری که در جهان وجود دارد و آسیب‌های جدی که انسان‌ها می‌بینند نیاز به خون بیشتر می‌شود، که باید فرهنگ اهداء خون افزایش یابد

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توسعه فرهنگ اهدا خون در استان بوشهر گفت: فرهنگ اهدا خون در استان بوشهر باید توسعه و گسترش یابد و تکنولوژی گرفتن خون، نگه‌داری و پالایش خون، به روز و استاندار شود.

  صفایی بوشهری عنوان کرد: با توجه به اینکه کار شما دارای تکنولوژی ویژه، مدیریت خاص و روانشناسی و جامعه شناسی خاصی است به همین خاطر در حوزه تکنولوژی و منابع انسانی یک کار فوق العاده فنی و تخصصی است لذا هم دستگاه‌ها و ابزار باید در حد استانداردهای بین المللی باشد و هم منابع انسانی کارآمد وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه سازمان انتقال خون در عرصه منابع انسانی بسیار موفق بوده بیان کرد: سازمان انتقال خون استان بوشهر در حوزه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری دچار مشکلات فراوانی است که باید با تدبیر و با دانش‌بنیانی برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تأکید بر اینکه اهداء خون در جامعه فرهنگ سازی شود، بیان کرد: با هماهنگی سازمان انتقال خون، یک روز در سال به عنوان روزی که طلاب و روحانیون خواهر و برادر خون خود را اهداء می‌کنند اختصاص داده شود و این کار به گسترش فرهنگ اهدا خون کمک می‌کند./ تسنیم

ارسال نظر