کد خبر : 10088

راه اندازی اورژانس هوایی استان

راه اندازی اورژانس هوایی استان

بوشهر 24: سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: در آستانه تعطیلات نوروزی و برای تسریع در انتقال بیماران و سانحه دیدگان در استان بوشهر اورژانس هوایی استان راه‌اندازی شد.

بوشهر 24: سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: در آستانه تعطیلات نوروزی و برای تسریع در انتقال بیماران و سانحه دیدگان در استان بوشهر اورژانس هوایی استان راه‌اندازی شد.

به گزارش "بوشهر 24"، سید محمد حسن باستی ظهر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه اعتبارات عمرانی در استان بوشهر امسال تحول چشمگیری داشت اظهار داشت: امسال اعتبارات استانی بوشهر از محل تملک دارایی، ارزش افزوده و دیگر ردیف‌ها افزایش یافت و به 840 میلیارد تومان رسید.

وی با بیان اینکه علاوه براعتبارات استانی از محل اعتبارات ملی نیز اعتباراتی تخصیص یافت خاطرنشان کرد: با تلاش مدیران دستگاههای اجرایی اعتباراتی از وزارتخانه‌ها برای تسریع و تکمیل طرح‌های عمرانی استان بوشهر جذب شد که از مدیران دستگاه‌های اجرایی در این حوزه قدردانی می‌شود.

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به بوشهر اعتباراتی برای اجرای طرح‌های مهم و زیربنایی مصوب شد گفت: در این سفریک هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که تحول مهمی در زیرساخت‌ها ایجاد می‌کند.

باستی با بیان اینکه استان بوشهر تاکنون این میزان اعتبارعمرانی نداشته تصریح کرد: با احتساب اعتبارات ملی، سفر مقام معظم رهبری، سفررئیس جمهور، تملک دارایی، اعتبارات ملی، ارزش افزوده و دیگر ردیف‌ها 2 هزار میلیارد تومان به استان بوشهر ابلاغ شده که در استان بوشهر تاکنون بی سابقه بوده است.

وی از اجرای بیش از 2 هزار طرح عمرانی در استان بوشهر خبرداد و گفت: امسال دو هزار و 780 طرح عمرانی در استان بوشهر اجرا شده که بخشی در هفته دولت، بخشی در دهه فجر بهره‌‌برداری رسیده و مابقی هم در اوائل سال آَینده به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر از فعال شدن ستاد تسهیلات خدمات سفر استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی درحوزه گردشگری است که در این راستا 11 کمیته تخصصی ویژه سفر‌های نوروزی در استان بوشهر تشکیل شده است.

باستی با اشاره به طرح‌های ترافیکی ویژه ایام نوروز در استان بیان کرد: این طرح برای روان‌سازی ترافیک ایمنی راه‌ها اجرا شده که امیدواریم تعطیلات نوروزی بدون حادثه و سانحه باشد.

وی با اشاره به اینکه اورژانس هوایی استان بوشهر راه‌اندازی شده افزود: اورژانس هوایی استان بوشهر با یک فروند بالگرد راه اندازی شده است.

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر با اشاره به اینکه پایگاههای امداد و نجات جاده‌ای در استان بوشهر فعال است گفت: در محورهای جدید استان بوشهر پایگاههای امداد و نجات جاده‌ای از جمله محور ساحلی گناوه راه‌اندازی می‌شود.

باستی با بیان اینکه امکانات اسکان مسافران نوروزی در استان بوشهر فراهم شده گفت: 29 کمپ اسکان مسافران نوروزی در استان بوشهر ایجاد شده و این در حالی است که 2 هزار و 5 کلاس درس در 338 مدرسه برای اسکان گردشگران تجهیز شده است.

وی با اشاره به ایجاد امنیت در حوزه حمل و نقل شهری و جاده‌ای استان بوشهر بیان کرد: 100 تیم گشت زنی پلیس برای جاده‌های استان بوشهر پیش بینی شده و این در حالی است که 40 تیم گشت زنی موتوری، و 55 ایستگاه پلیس در این ایام در استان فعال است./تسنیم

ارسال نظر