کد خبر : 1015

مقاوم سازی ۳۳۰۰ کلاس درس استان بوشهر

مقاوم سازی ۳۳۰۰ کلاس درس استان بوشهر

بوشهر24: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: 3300 کلاس درس استان بوشهر مقاوم سازی شد.

بوشهر24: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: 3300 کلاس درس استان بوشهر مقاوم سازی شد.

به گزارش "بوشهر24"، احمد مرادی عصر دوشنبه در بازدید کارشناسان دفتر بودجه راهبردی ریاست جمهوری از طرح بازسازی مدارس تخریبی و نیمه تمام بوشهر اظهار داشت: تلاش‌های بسیار زیادی برای بهسازی و بازسازی مدارس در استان بوشهر صورت گرفته است.

وی با اشاره به نوسازی و تجهیز ۱۶۷ کلاس درس فرسوده و تخریبی در شهرستان بوشهر خاطرنشان ساخت: یکی از مهمترین اولویت‌ها اتمام پروژه‌های نیمه تمام است که از همه توان و ظرفیت‌ها در این راه استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تحهیزمدارس استان بوشهر از اهمیت مشارکت خیران درساخت و توسعه و تجهیز مدارس، افزود: دو بخش دولتی و غیردولتی برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام فعال هستند که امیدواریم شاهد توسعه فضاهای آموزشی استان باشیم.

مقاوم‌سازی 90 درصد فضاهای آموزشی مناطق زلزله‌زده دشتی

وی افزود: تلاش‌های زیادی برای تکمیل مدارس نیمه تمام در شهر بوشهر داشته‌ایم که فقط مدرسه شش کلاسه آسیه بوشهر نیمه‌تمام است که 550 میلیون ریال برای تکمیل و بهره‌برداری از این مدرسه مورد نیاز است.

مرادی ادامه داد: یکی از مهمترین سیاست‌های راهبردی نوسازی مدارس در سال جاری شاداب سازی مدارس با بهره‌گیری از معماری و نمادهای بومی است.

وی با اشاره به خسارات واردشده به 16 مدرسه شهرستان دشتی در جریان زمین لرزه سال گذشته، ادامه داد: 90 درصد فضاهای آموزشی شهر زلزله‌زده مقاوم‌سازی شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر افزود: در استان بوشهر تاکنون سه‌هزار و 300 کلاس درس مقاوم‌سازی شده است و تلاش برای مقاوم‌سازی همه کلاس های درس استان بوشهر ادامه خواهد داشت. / مهر

ارسال نظر