کد خبر : 10167

پورفاطمی: دغدغه های مالی فرهنگیان رفع شود

پورفاطمی: دغدغه های مالی فرهنگیان رفع شود

بوشهر 24: نماینده مردم دشتی وتنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر معلم دغدغه نان داشته باشد موتور توسعه هیچگاه به حرکت در نخواهد آمد.

بوشهر 24: نماینده مردم دشتی وتنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر معلم دغدغه نان داشته باشد موتور توسعه هیچگاه به حرکت در نخواهد آمد.

به گزارش " بوشهر 24 "، حجت الاسلام سید محمد مهدی پور فاطمی اظهار داشت: دغدغه معلمین و فرهنگیان عزیز همواره مورد پیگیری جدی ما بوده و اخیرا نیز نامه ای به رئیس جمهور نوشته ام که در خصوص مشکلات آنها مواردی مطرح کرده‌ام.

وی افزود: نقطه ثقل و تعیین کننده سرنوشت هر ملتی در حیات فرهنگی آن و به دست معماران اصلی آن که معلمان هستند رقم می خورد.

پور فاطمی ضمن حمایت قاطع از دولت و برنامه‌های آنها، تصریح کرد: چرا مهمترین نیروی یک کشور علیرغم برتری رتبه فرهنگی علمی از لحاظ حقوق و مزایا در سطح پائین قرار داشته و همچنان از حقوق و مزایای کمتری برخوردار باشد.

وی بیان کرد: معلمان عزیز ما نباید غیر از شغل شریف معلمی به شغل دومی برای تأمین هزینه‌های زندگی خود روی آورند و منزلت اجتماعی آنان به زیر سوال برود.

نگاه مصرف گرایانه به آموزش و پرورش از نظام برنامه ریزی حذف شود

پورفاطمی ادامه داد: نگاه مصرف گرایانه به آموزش و پرورش می بایست از نظام برنامه ریزی حذف و معلم محوری پایه اصلی توسعه و برنامه ریزی ملی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: معلم شریف نباید پس از ۳۰ سال خدمت صادقانه و بی نظیر تازه شروع اول مشکلات و گرفتاری آنان و شرمساری نزد فرزند و عیال خویش باشد که حقا چنین روز و صحنه‌ای برای هیچ کسی روی نکند که عرق شرم بر جبین خانواده ای بنشیند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: نظام رتبه بندی معلمان با امتیازات تفضلی و غیرسازمانی و قرار دادن بندهای غیر وصول برای همگان می ‌ترسم نه تنها مشکل آنان را رفع نکند بلکه موجب تبعیض میان خود آنان شود؛ در این صورت نیازمند دستورات رئیس جمهور برای روان شدن این رتبه بندی و مشمولیت همگانی آن هستم.

معلمان از شعار خسته و طالب تدبیری نو هستند

وی گفت: اگر معلم دغدغه نان داشته باشد موتور توسعه هیچگاه به حرکت در نخواهد آمد؛ هرچه از آن بگوئیم جز شعار چیز دیگری نیست و معلمان از شعار خسته هستند و طالب تدبیری نو هستند امیدوارم که رئیس جمهور محبوب این طرح نو را در اندازید.

پور فاطمی ادامه داد: همان گونه که رئیس جمهور محبوب در عرصه بهداشت و درمان حرکت بی نظیر تاریخی انجام داده، امیدواریم در عرصه فرهنگ و آموزش و پرورش و رسیدگی به حقوق و مزایای فرهنگیان عزیز به این حرکت تاریخی دست بزنید و برای همیشه نام و آوازه خویش در عرصه فرهنگ ماندگار سازید.

وی اضافه کرد: بنده مسائل و مشکلات دولت را به خوبی بر آن واقفم که از دولت قبل چه نابسامانی‌ها و بی‌تدبیری ‌هایی باقی مانده اما تدبیر، پاسخ به آن بی‌تدبیری‌هاست؛ این تدبیر در عرصه آموزش و پرورش می تواند افسر تدابیر دیگر باشد./ مهر

ارسال نظر