کد خبر : 10178

اختصاص 18.8 میلیارد تومان اعتبار به بخش زلزله‌زده شنبه و طسوج

اختصاص 18.8 میلیارد تومان اعتبار به بخش زلزله‌زده شنبه و طسوج

بوشهر 24: استاندار بوشهر با بیان اینکه 28 درصد اعتبارات شهرستان دشتی به بخش‌های زلزله‌زده اختصاص یافته، گفت: در سال جاری 18 میلیارد و 800 میلیون تومان به بخش شنبه و طسوج اختصاص یافته است.

بوشهر 24: استاندار بوشهر با بیان اینکه 28 درصد اعتبارات شهرستان دشتی به بخش‌های زلزله‌زده اختصاص یافته، گفت: در سال جاری 18 میلیارد و 800 میلیون تومان به بخش شنبه و طسوج اختصاص یافته است.

به گزارش " بوشهر 24 "، مصطفی سالاری صبح امروز در نشست با مدیران و روسای ادارات شهرستان دشتی اظهار کرد: بخش عمده مسائل شنبه را قبل از تشکیل این جلسه پیگیری کرده‌ایم، اگر چه این بخش به دلیل زلزله دو سال گذشته، بیش از بخش‌های دیگر استان از اعتبارات عمرانی، استانی و ملی برخوردار بوده است.

استاندار بوشهر افزود: بر اثر زلزله 6.1 دهم ریشتری زیرساخت‌های شهری شنبه باید از اول ساخته می‌شد و از لحاظ عمرانی می‌توان گفت چهره امروز شهر شنبه چهره‌ای جدید است.

وی ادامه داد: طبق طرح جامعی که برای شهر شنبه دیده شده انتظار می‌رود مردم همکاری بیشتری با عوامل اجرایی داشته باشند تا چهره شهر بهتر شود.

سالاری افزود: نخستین مشخصه بارز بخش شنبه کشاورزی است و باید تلاش کنیم موانعی که در مسیر کار کشاورزان قرار دارد را بر طرف کنیم.

سالاری با تاکید بر احداث زیرساخت‌های شنبه خاطرنشان کرد: قبل از ما زحمات زیادی برای توسعه و بازسازی بخش شنبه کشیده شده است که آثار آن بر روی زمین ملموس است.

وی به پراکنش روستاهای شهرستان دشتی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه منابع ما محدود است باید نسبت به تامین راه، برق، سالن‌های ورزشی و ... اولویت‌بندی کنیم تا عدالت در آن رعایت شود و ما قول می‌دهیم حقی از شنبه ضایع نشود.

سالاری گفت: شنبه 9 درصد جمیعت شهرستان دشتی را در خود جای داده و 28 درصد بودجه شهرستان به این بخش اختصاص پیدا کرده است و سعی خواهیم کرد زیرساخت‌هایی که نیاز است را تامین کنیم.

استاندار بوشهر گفت: در سال جاری 18 میلیارد و 800 میلیون تومان به بخش شنبه و طسوج اختصاص یافته است. 

وی با اشاره به سد باغان یادآور شد: استانداردهای زیست محیطی در کشور جدی و سختگیرانه است و مجوز سد باغان صادر نمی‌شود مگر اینکه سهمیه زیست محیطی آن آزاد و  وضعیت رودخانه حفظ شود.

سالاری به بحث علوفه عشایر استان بوشهر اشاره و بیان کرد: در بحث علوفه عشایر توانستیم تصمیم‌گیری کنیم اما بحث ضمانت‌نامه هیچ راهکاری نداشت و این مشکل را نتوانستیم حل کنیم، با پیگیری‌های مشترکی که بین استان‌های بوشهر و فارس انجام شد توانستیم تاریخ کوچ عشایر استان را تغییر دهیم و از اول فروردین ماه سال 1394 عشایر می‌توانند به سمت ییلاق حرکت کنند.

وی افزود: پست 132 کیلو ولت شنبه از پروژه‌هایی است که قرار است برق منطقه‌ای در سال 1394 شروع کنند و بر اساس توافق با برق منطقه‌ای فارس، شبکه موقت آن نیمه اول سال آینده انجام خواهد شد.

استاندار بوشهر با تقدیر از مدیران سابق استان بوشهر در بازسازی شهر شنبه ادامه داد: با تلاش نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، حضور معاون رئیس جمهور در این بخش دارای سه دستاورد بود که یکی از موارد اختصاص مبلغ 4 میلیارد تومان هزینه آب و برق مردم این بخش بود که به استان ابلاغ شده و امیدواریم تخصیص آن انجام شود، همچنین مبلغ 750 میلیون تومان نیز برای سیل بند شنبه در نظر گرفته شده است./ فارس

ارسال نظر