کد خبر : 10212

31 هزار تن گوجه از کشاورزان استان بوشهر خریداری شد

31 هزار تن گوجه از کشاورزان استان بوشهر خریداری شد

بوشهر 24: مدیر کل جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون 31 هزار و 960 تن گوجه فرنگی در استان از گوجه‌کاران و کشاورزان خریداری شده است.

بوشهر 24: مدیر کل جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون 31 هزار و 960 تن گوجه فرنگی در استان از گوجه‌کاران و کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش " بوشهر 24 "، محمد تقی منوچهری ظهر امروز در نشست با مسئولان شهرستان دشتی در بخش شنبه و طسوج اظهار داشت: شهرستان دشتی دومین قطب تولید محصولات کشاورزی استان بوشهر است که عمده آن در بخش شنبه و طسوج تولید می‌شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: در سطح 11هزار و  490هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر حدود 39 هزار تن محصول تولید می‌شود که 22 هزار و 339 نفر بهره‌بردار روی این اراضی فعالیت دارند و عمده محصولات غله و جو، گوجه فرنگی در 3 هزار و 300 هکتار و  سپس جالیز است.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین محصولات باغی در بخش شنبه و طسوج نخیلات با 450 هکتار و مرکبات با 200 هکتار است.

منوچهری خاطرنشان کرد: جمعیت دامی شنبه و طسوج 27 هزار و 200 راس است ضمن اینکه 495 حلقه چاه فعال، شش رشته قنات و 15 دهانه چشمه در شنبه و طسوج وجود دارد.

وی گفت: سهم خط اعتباری میکانیزاسیون 34 دستگاه تراکتور سال جاری در شهرستان دشتی است که 50 درصد آن مربوط به بخش شنبه بوده و  جذب شده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون 31 هزار و 960 تن گوجه فرنگی در استان از گوجه‌کاران خریداری شده است.

 وی با تاکید بر توسعه محصولات کشاورزی گلخانه‌ای افزود: سطح گلخانه‌های شنبه به 5.8 درصد می‌رسد که امید داریم این سطح افزایش یابد.

 منوچهری با اشاره به پروژه‌های آبخیزداری گفت: 79 هزار هکتار مطالعات تفصیلی در حوزه دشت پلنگ، کشتو، بشک، شنبه، باغان و کردولان انجام شده و این آمادگی وجود دارد که مناطقی که در اولویت هستند بازدید و قسمتی اعتبار استانی و قسمتی هم از اعتبارات ملی تامین شود.

منوچهری یادآور شد: 3 هزار تن علوفه به صورت مدت‌دار شش ماهه در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام قرار گرفت اما به خاطر بحث ضمانت هنوز هیچ کدام از تشکل‌ها و اتحادیه‌های استانی موفق به جذب این علوفه‌ها نشده‌اند.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر از فعال شدن کمیسیون 56 خبر داد و افزود: در این کمیسیون به 217 پرونده رسیدگی شده و به 440 پرونده مابقی نیز در سال آینده با سرعت بیشتری رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: گندم دیم به طور 100 درصد در استان بوشهر خسارت دیده است و به مزارعی که تحت پوشش بیمه قرار دارند خسارت پرداخت می‌شود./ فارس

ارسال نظر