کد خبر : 10215

شهرداری با نصب آسانسورهای غیراستاندارد در گناوه مقابله جدی کند

بوشهر 24: رئیس اداره استاندارد شهرستان گناوه با اشاره به فعالیت غیر استاندارد برخی شرکت‌های نصب آسانسور در این شهرستان گفت: شهرداری با نصب آسانسورهای غیراستاندارد در گناوه مقابله جدی کند.

به گزارش " بوشهر 24 "، قدرت الله شاهین زاده عصر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران شهرستان گناوه اظهار داشت: امسال چهار هزار و ۳۰۷ مورد مجوز استاندارد برای کالاهای وادراتی صادر کردیم و ۹۵۰ مورد تعیین ماهیت و برای حدود ۳۵۰۰ خودرو وادراتی مجوز صادر کردیم.

معاون مدیرکل و رییس اداره استاندارد شهرستان گناوه گفت: از محل این فعالیت‌های صورت گرفته توسط معاونت استاندارد گناوه، نزدیک به سه میلیارد تومان درآمد کسب کردیم که همه به حساب خزانه واریز شده است.

شاهین زاده بیان داشت: طی یک‌سال اخیر ۹ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای واحدهای تولیدی شهرستان صادر کرده ایم که از جمله آن واحدها می توان به واحد کابینت سازی به عنوان نخستین واحد استاندارد تشویقی در سطح کشور اشاره کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین از جمله دیگر واحدها می توان به واحد تولیدی اجاق گاز به عنوان نخستین واحد تولیدی استاندارد در سطح استان که مهر استاندارد به آن تعلق گرفته و واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی و ... اشاره کرد.

شاهین زاده اضافه کرد: در مجموع ۲۵۰ مورد بازرسی فنی از واحدهای تولیدی انجام شد و ۱۷ مورد بازرسی از ایستگاه سیلندرپرکنی گاز شهرک صنعتی بندرریگ و ۹۴ مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدی حوزه کاری خود به عمل آورده ایم.

تذکر به عرضه‌کنندگان مصنوعات طلا

وی تصریح کرد: همچنین ۱۱۰ مورد نمونه‌برداری از مغازه‌های عرضه کالاها در سطح شهرستان و ۳۴۱ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و نمونه برداری آنها انجام شده است.

شاهین‌زاده ادامه داد: ۱۹ مورد از واحدهای عرضه طلافروشی در سطح شهرستان نمونه برداری داشته‌ایم که همه آنها برای آزمون به بوشهر ارسال شده و به طور کل وضعیت استاندارد طلا در شهرستان وضعیت خوبی بوده است.

وی متذکر شد: در مورد طلاهای کیفی که از دیگر نقاط توسط افرادی برای فروش به طلافروشی های شهرستان عرضه می‌شود، به طلافروشان شهرستان تذکر داده شده که مواظب باشند به آنها طلای غیر استاندارد ندهند.

شاهین زاده ابراز داشت: در سال آینده توسط دستگاه xrf که به اندازه دستگاه بارکدخوان است و از طریق استان برای شهرستان خریداری می شود عیار طلا مشخص می شود و دیگر نیازی به ارسال نمونه به مرکز استان نخواهد بود.

وی با اشاره به بحث پلمپ ها عنوان کرد: سه مورد شهربازی، ۱۲ مورد آسانسور (بیشتر آنها آسانسورهای مسکن مهر شهرستان بوده‌اند)، ۸ واحد تولیدی و در مجموع ۲۳ مورد پلمپ داشته‌ایم.

فعالیت ۵ شرکت نصب آسانسور دارای مجوز در گناوه

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۵ شرکت نصب آسانسور دارای مجوز در سطح شهرستان گناوه داریم که زیرنظر ما مشغول به کار هستند و متاسفانه به دلیل اخذ قیمت بیشتری که نسبت به شرکت‌های نصب آسانسور که به صورت سیار فعالیت می‌کنند، کمتر به این شرکت‌های مجوزدار مراجعه می شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در زمینه راه قانونی جلوگیری از فعالیت شرکت های غیرمجاز نصب آسانسور افزود: راه جلوگیری از فعالیت این شرکت های غیرمجاز سیار شهرداری است.

شاهین زاده بیان داشت: شهرداری باید زمانی که مجوز پایان کار می‌دهد استعلام آسانسور ساختمان را از اداره استاندارد بگیرد ولی این کار را انجام نمی‌دهد و یک‌بار نیز که آن را رسانه‌ای کردیم خیلی برای ما حاشیه درست کردند.

وی خاطرنشان ساخت: در سال گذشته یک‌هزار و ۸۸۴ نفر ساعت آموزش، ۱۷ مورد تدوین استاندارد، ۴۸ مورد بازرسی از آزمایشگاه همکار و ۶۶ مورد آزمون مقایسه ای داشته ایم.

شاهین زاده اظهار داشت: تعداد کالاهای مردودی نیز ۲۱ مورد بوده که به گمرک و سازمان ها اعلام کرده ایم و تعداد خبرهای منتشر شده ما بر روی سایت سازمان، اداره کل و خبرگزاری ها ۳۸ مورد بوده است.

وی با اشاره به شرکت های بازرسی و نمونه برداری از کالا افزود: سه شرکت معیارگستر توس، ژرفا لیان و نامدار آزمون لیان در این زمینه زیر نظر ما فعالیت می کنند.

معاون مدیر کل و رییس اداره استاندارد شهرستان گناوه در پایان گفت: چهار شرکت بندرسازان جنوب، معیارآزمای لیان، سیراف آزمون لیان و معیار سنجش لیان آزمایشگاه های همکار استاندارد ما در شهرستان بوده و تعداد شرکت های بازرسی خودرو نیز چهار مورد بوده است./ مهر

ارسال نظر