کد خبر : 10226

ترافیک در جاده های این استان روان است

 ترافیک در جاده های این استان روان است

بوشهر 24: رییس پلیس راه استان بوشهر گفت: در آستانه سال نو و آغاز سفرهای نوروزی ترافیک در جاده های این استان روان و آمد و شد وسایط نقلیه با ایمنی درحال انجام است.

بوشهر 24: رییس پلیس راه استان بوشهر گفت: در آستانه سال نو و آغاز سفرهای نوروزی ترافیک در جاده های این استان روان و آمد و شد وسایط نقلیه با ایمنی درحال انجام است.

به گزارش"بوشهر 24"، سرهنگ جابر پاپری افزود: طرح نوروزی پلیس راه استان بوشهر همزمان با سراسر کشور با بسیج امکانات از 25 اسفند ماه آغاز و تا 15 فروردین ماه سال آینده نیز ادامه دارد.

وی با تبریک پیشاپیش سال نو به هم استانی ها و مهمانان نوروزی که بوشهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند یادآورشد: برای جلوگیری از حوادث احتمالی رانندگی از 27 اسفندماه محدودیت های ترافیکی در قالب ممنوعیت تردد کامیون های حامل مصالح ساختمانی در جاده های این استان اعمال شده است که تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه دارد.

رییس پلیس راه استان بوشهر اضافه کرد: همچنین در این مدت تردد موتورسیکلت سواران در جادههای اصلی استان بوشهر ممنوع است.

وی گفت: فرماندهی پلیس راه استان بوشهر در ایام تعطیلات نوروزی از 100درصد امکانات، تجهیزات و نیروها در قالب گشت های محسوس و نامسوس برای ایمنی آمد و شد و برخورد با تخلفات رانندگی بهره می برد.

سرهنگ پاپری افزود: رانندگان برای حفظ جان خود و دیگر سرنشینان خودروهایشان از انجام تخلفات حادثه ساز از جمله سبقت و سرعت غیرمجاز ، انحراف به چپ پرهیز کنند و با رعایت فاصله طولی و عرضی سفری خوش را برای خود رقم زنند.

وی یادآورشد: انجام همزمان دو تخلف مخاطره آمیز منجر به توقف خودروها به مدت 72 ساعت خواهد شد.

سرهنگ پاپری ادامه داد: براساس تجزیه و تحلیل پلیس، عمده واژگونی خودرها در فاصله 30 کیلومتری به مقصد انجام می شود که برای تلخ نشدن ایام عید برکامشان به مسافران توصیه می شود در هنگام خستگی و خواب آلودگی از رانندگی پرهیز کنند.

رییس پلیس راه استان بوشهر اظهارداشت: هشت دوربین ثابت هوشمند ثابت در جاده های بوشهر - برازجان - دالکی سرعت رانندگی را ثبت می کند.

وی گفت: همچنین در سطح کل راههای استان بوشهر نیز پلیس با بهره گیری از دوربین های سیار، بر سرعت آمد و شد خودروها نظارت می کند.

سرهنگ پاپری افزود: آنچه خستگی شبانه روزی پلیس را برطرف می کند فقدان حادثه دلخراش رانندگی و ایمنی آمد و شد خوروهای شهروندان و مسافران نوروزی در استان بوشهر است./ایرنا

ارسال نظر