کد خبر : 10232

با تلاش سپاه امام صادق(ع)

انهدام شبکه مروج فساد در فضای مجازی استان/ اغفال زنان و دختران عضو فیس بوک و اینستاگرام

انهدام شبکه مروج فساد در فضای مجازی استان/ اغفال زنان و دختران عضو فیس بوک و اینستاگرام

بوشهر 24: رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: با تلاش پاسداران حریم امنیت سپاه امام صادق (ع) و همکاری دستگاه قضایی این استان بخشی از مهمترین عناصر و شبکه های مروج فساد در فضای مجازی استان بوشهر دستگیر و شبکه منهدم شد.

بوشهر 24: رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: با تلاش پاسداران حریم امنیت سپاه امام صادق (ع) و همکاری دستگاه قضایی این استان بخشی از مهمترین عناصر و شبکه های مروج فساد در فضای مجازی استان بوشهر دستگیر و شبکه منهدم شد.

به گزارش"بوشهر 24"، حیدر بحرانی افزود:این شبکه در زمینه ترویج فساد و استحاله سبک زندگی ایرانی اسلامی با هدف قرار دادن نهاد خانواده به طور گسترده فعالیت می کرد.

وی یادآورشد: درنیمه دوم امسال عملیات انهدام شبکه تولید کنندگان محتوای غیراخلاقی درشبکه های اجتماعی که به عملیات عنکبوت معروف است در حوزه های مستهجن و غیر اخلاقی، شکل دهی به مسایل ترویج ابتذال به وسیله مدلینگ و در نهایت قبح شکنی از مقدسات دین در دستور کار پاسداران حریم امنیت سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر قرار گرفته بود.

رییس کل دادگستری استان بوشهر اضافه کرد: این شبکه با سو استفاده از فضای مجازی و با حمایت گروههای مخفی توانسته بود در مدت دو سال فعالیت در پوشش موضوعات فرهنگی - اجتماعی جوانان بسیاری را در بوشهر و برخی دیگر از استان ها با شیوه های جذاب و فریبنده به دام خود گرفتار کرده و آسیب های جدی به خانواده ها وارد کند.

بحرانی گفت:بیشترین متهمانی که در این فضا فعالیت داشتند در مرکز این استان بوده طوریکه تاکنون در مجموع سه فاز 170 سوژه شناسایی شده است که 110 مورد آن مربوط به فاز نخست مدلینگ است.

وی با بیان اینکه تاکنون براساس اولویت بندی 34 کیس عملیاتی شده است یادآورشد: در همین راستا تاکنون 17 مورد بازرسی از محل کار و منزل، 16 استودیو تعطیل ، 9 متهم بازداشت ، 34 نفر به دادگاه احضای و بازجویی ، 10 نفر در نوبت احضار و به بیش از 40 نفر نیز تذکر داده شده است.

بحرانی افزود: تلاش برای ترویج فرهنگ اباحه گری، سست کردن و نفی نهاد خانواده، تمسخر اعتقادات و ارزش های دینی، ترویج روابط خارج از قواعد اخلاقی، انتشار تصاویر خصوصی ، سو استفاده از دختران و پسران برای مطالب غیراخلاقی و ضد دینی در قالب مطالب زرد و عامه پسند در شبکه فیس بوک برخی از عناوین فعالیت های مجرمانه این شبکه بوده است.

رییس کل دادگستری استان بوشهر افزود: بیش از 110 صفحه و پروفایل در حوزه های یادشده در فضای مجازی استان بوشهر در حال فعالیت بودند که گرانندگان اصلی آنها شناسایی و 44 نفر برای پاسخگویی به مراجع قضایی احضار شده و بخشی از صفحات مد نظر با دستور فضایی مسدود شد و بخش دیگری نیز در حال حذف هستند.

وی ادامه داد: شکل گیری پدیده مدلینگ توسط برخی عکاسی ها ، آرایشگاه ها ، مزون ها و مدل های خانم با ترغیب برخی از زنان و دختران و الگو برداری از شبکه های غربی و ماهوره ای اقدام به عکاسی و فیلمبرداری مغایر حریم خانوادگی و مبتذل می کردند.

رییس کل دادگستری استان بوشهر اضافه کرد: این شبکه با تکثیر عکس های مدلینگ، عروس و دادماد، فیسبوکی و اسپرت بصورت عکاسی زیر زمینی و یا در استودیو عکاسی، آنها را برای تبلیغ و جلب مشتری به واحدهای صنفی مزون عروس و آرایشگاه زنانه ارسال کرده و یا این تصاویر و فیلم ها در سایت ها و شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام منتشر می شد.

بحرانی گفت: برخی از متهمان با برگزاری مسابقه مدلینگ در یکی از شبکه های اجتماعی غیرمجاز و تعیین جایزه برای نفرات اول تا سوم ، کاربران عضو این شبکه ها را به مدل شدن و گرفتن عکس های غیر اخلاقی و بارگذاری آن در پروفایل خود ترغیب می کردند.

وی با اشاره به اینکه میانگین سنی دستگیر شدگان بین 18 تا 28 سال است افزود: اغفال زنان و دختران عضو فیس بوک و اینستاگرام ، زمینه کسب درآمد نامشروع و تامین معاش اعضای این شبکه را فراهم کرده بود.

رییس کل دادگستری استان بوشهر گفت: انهدام این شبکه توسط سپاه و مرجع قضایی این استان هشداری جدی به کسانی است که فکر می کنند در شبکه های اجتماعی توانسته اند خانه ای امن برای فعالیت های مجرمانه خود ایجاد کنند.

بحرانی یادآورشد: مردم نسبت به فیلمبرداری و عکاسی از مجالس عروسی یا مجالس خانوادگی و گرفتن عکس در آتیله های معتبر باید هوشیاری کامل داشته باشند تا از سو استفاده و انتشار توسط سودجویان و مجرمان سایبری جلوگیری شود.

وی گفت: جوانان بوشهری حضور پررنگی در شبکه های اجتماعی مجازی دارند که این امر باعث شده تا شبکه های فساد تلاش زیادی برای استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای شناسایی سوژه ها و به گمراهی کشاندن و سو استفاده از افراد ناآگاه کنند.

به گزارش ایرنا؛ بحرانی با قدردانی از فعالان فضای مجازی که با گزارش های مستمر خود زمینه برخورد با سواستفاده کنندگان از این شبکه ها را فراهم می کنند افزود:پیرو گزارش های مردمی دریافت شده و اشراف حاصله از آن ، در آینده نزدیک پروژه دیگری در برخی از شبکه های اجتماعی تحت موبایل در استان بوشهر اجرایی خواهد شد.

ارسال نظر