کد خبر : 10280

قطعی آب بوشهر بر اثر بارندگی در استان فارس

 قطعی آب بوشهر بر اثر بارندگی در استان فارس

بوشهر24: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهرگفت:با ادامه بارندگی در استان فارس و گل آلود بودن رودخانه شاپور، قطعی 24 ساعته آب ورودی از خط کازرون به این استان به 48 ساعت افزایش داد.

بوشهر24: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهرگفت:با ادامه بارندگی در استان فارس و گل آلود بودن رودخانه شاپور، قطعی 24 ساعته آب ورودی از خط کازرون به این استان به 48 ساعت افزایش داد.
به گزارش "بوشهر24"، کیقباد یاکیده شامگاه جمعه درگفت وگو با ایرنا افزود:تصفیه خانه موجود بوشیگان که آب ورودی به استان بوشهر ازخط دوم آبرسانی (خط کازرون) را تامین می کند مربوط به قبل از انقلاب است که برای تصفیه آب در حالت عادی طراحی شده است و در زمان بارندگی و گل آلود بودن از مدار خارج می شود.

وی یادآورشد: هم اینک کدورت آب رودخانه شاپور سه هزار 'ام پی یو' است و تصفیه خانه بوشیگان قابلیت تصفیه آب موجود را برای انتقال به خط آبرسانی ندارد.

یاکیده با بیان اینکه خرید و نصب تصفیه خانه برای کدورت بالای آب چند برابر قیمت تصفیه خانه موجود بوشیکان است گفت: بطور میانگین در سال 12روز آب رودخانه دالکی به کدورت فعلی می رسد که تصفیه خانه بوشیگان از مدار خارج می شود.

وی افزود: بخش مهمی از آب خط انتقال کازرون به بوشهر در سال های گذشته از چشمه ساسان تامین می شد که ظرفیت آب دهی این چشمه از سه هزار لیتر در ثانیه بود و هم اینک به 250لیتر کاهش یافته و این مقدار نیز به خود شهرستان کازرون فارس اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر یادآورشد:باتوجه به مشکلات ایجاد شده برای تامین آب مورد نیاز چندین شهر و روستای این استان با هماهنگی مسوولان وزارت نیرو تا ساعت 23 امشب آب چشمه ساسان اختصاصی به کازرون قطع و به استان بوشهر اختصاص یافته است.

وی گفت:آب مورد نیاز 70 هزار مشترک در شهرها و روستاهای استان بوشهر از طریق خط آبرسانی کازرون تامین می شود که با قطعی آب از روز گذشته تاکنون با مشکل روبرو شده اند.

یاکیده با پوزش از مشترکان آب بخاطر مشکل ایجاد شده ادامه داد: در سال 93میانگین آب تحویلی به 320 هزار مشترک شهری و روستایی در استان بوشهر در شبانه روز 296لیتر است.

وی با اشاره به اینکه درآستانه عید و تعطیلات نوروزی مردم به آب بیشتری نیاز دارند اظهارداشت: ظرفیت مخازن نگهداری آب شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر 285 هزار متر مکعب است که بطور معمول باید به ازای هر مشترک برای 24 ساعت یک متر مکعب ذخیره وجود داشته باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهرگفت: شهرهای کوچک از جمله وحدتیه، دالکی و دلوار فاقد مخزن ذخیره آب هستند و با قطعی آب مشکلات مشترکان در شهرهای یادشده افزون تر از سایر مناطق می شود.

یاکیده افزود:مخازن موجود ذخیره سازی آب دراستان بوشهرنیز بدلیل کاهش آب ورودی و مصرف بیش از استاندارد مشترکان هیچ وقت پر نیست که در زمان قطعی،کفاف آب مورد نیاز مردم باشد.

وی با بیان اینکه آبرسانی سیار برای همه مشترکان به هیچ وجه امکان پذیر نیست یادآورشد: آب مورد نیاز بیمارستان ها، نانوایی ها و اماکن ارایه خدمات عمومی دراین مدت از طریق تانکر انجام می شود.

یاکیده با دعوت از مردم استان بوشهر برای مدیریت مصرف آب گفت: عزم مسوولان ارشد این استان رفع مشکل قطعی آب است .

ارسال نظر