کد خبر : 10291

مسئولان دشتستان پاسخ بدهند؛

آبرسانی با تانکر در نوروز، چه نسبتی با تدبیر و دوراندیشی دارد؟

 آبرسانی با تانکر در نوروز، چه نسبتی با تدبیر و دوراندیشی دارد؟

بوشهر 24: تدابیری باید انجام می شد تا اولین روزهای سال و نوروز مردم دشتستان با مشقت حاصل از این بی تدبیری شروع نشود.

بوشهر 24/ یادداشت مهمان:

جیره بندی آب مسئله دور از انتظار و عجیبی برای مردم برازجان نیست.
 سرک کشیدن مخزن های ذخیره آب از دیوار خانه های مردم این شهر نشان می دهد که مردم با این معضل کنار هم آمده اند. مردمی که حتی حق طبیعی استفاده از آب آشامیدنی سالم را هم ندارند و گواه آن هم مغازه های فروش  دستگاه های تصفیه آب خانگی و آب تصفیه فروشی های موجود در شهر است.
اما مسئولین باید متذکر باشند که چه چیزی صدای مردمی را که با متانت مشکلات را تحمل می کردند در آورد و اعتراض و تجمعی برای مشکلات جیره بندی آب صورت گرفت.
اعتراضی که صورت گرفت ، مطالبه ی پاسخ چرایی جیره بندی آب نبود. اما پاسخ مسئولان فقط دلایل قطع آب بود. این که به دلیل بارندگی، آب ورودیِ استان از کازرون قطع شده و مردم باید صرفه جویی کنند و امثال این حرفها پاسخی نبود که مردم می خواستند.
کاش مسئولین پاسخگوی تدابیر خود بودند. اینکه چرا ایامی که  باید بحرانی تر و حساس تر با مسائل روبه رو شوند، بدون هیچ دور اندیشی ای قطعی آب طولانی می شود و حتی مخزن ذخیره ای هم وجود نداشه باشد؟ آب رسانی با تانکر آب اگر چه جلوه زیبایی ندارد و فقط مسکنی است بر درمان این مشکل اما بسنده کردن به این، جز تبدیل مشکل به معضل کاری را پیش نمی برد .
گذشته از این حتی اگر جیره بندی ها با زمانبدی منظمی هم انجام می شد قابل تحمل تر بود.تدابیری باید انجام می شد تا اولین روزهای سال و نوروز مردم دشتستان با مشقت حاصل از این بی تدبیری شروع نشود.
کاش مسئولین خدمتگزار! کمی با مردم هم نواتر و هم دل تر بودند تا آغاز سال جدید با دلخوری و نگرانی مردم  آغاز نشود.

ارسال نظر