کد خبر : 10293

شرکت پست ایران به سود دهی رسید

 شرکت پست ایران به سود دهی رسید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پس از ۱۰ سال زیان‌دهی، سال ۱۳۹۳ نخستین سالی بود که شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به سود دهی رسید.

بوشهر24:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پس از ۱۰ سال زیان‌دهی، سال ۱۳۹۳ نخستین سالی بود که شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به سود دهی رسید.

به گزارش"بوشهر24"،محمود واعظی ظهر امروز در بررسی فعالیت‌های پست بوشهر در جمع کارکنان این استان، با تبریک سال جدید و گرامیداشت ایام فاطمیه‌، به نام‌گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری با عنوان سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» اشاره کرد و اظهار داشت: شعار امسال، شعاری است که همدلی و همکاری بین دولت و ملت را بیشتر می‌کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه توجه به معیشت کارکنان در دستور کار دارد، گفت: شرکت پست پس از 10 سال زیان‌دهی، سال 1393 به سود دهی رسید، که بخش قابل توجهی از سود حاصله برای افزایش حقوق و رفاه کارکنان تعلق می‌گیرد.

واعظی با بیان اینکه امسال خدمات و سرویس‌های پستی افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های جدید در سرویس‌دهی جدید پستی که سوددهی برای شرکت پست دارد، بخش مهمی از سود این شرکت به افزایش حقوق کارکنان پست تعلق می‌گیرد.

مدیرکل پست استان بوشهر نیز در این نشست با بیان اینکه سرانه مرسوله‌های پستی در استان بوشهر افزایش می‌یابد گفت: اکنون سرانه مرسوله پستی در کشورهای پیشرفته یک هزار مرسوله است که این رقم در کشور 10 مرسوله است و با برنامه‌ریزی‌های آینده افزایش می‌‌یابد.

عنایت‌الله مقیمی با بیان اینکه 95 درصد برنامه‌های اداره کل پست استان بوشهر در سال 1393 تحقق یافته است گفت: اداره کل پست استان بوشهر سال قبل 70 میلیارد ریال درآمد کسب کرد که نسبت به پیش بینی 72.5 میلیارد ریالی بیش از 95 درصد برنامه پیش بینی شده محقق شده است.

وی از جابجایی 7 میلیون مرسوله پستی در استان  بوشهر خبرداد و گفت: 7 میلیون مرسوله پستی در استان بوشهر جابجا شده است که برنامه‌ریزی برای جابجایی کالای تجاری از طریق پست که تحقق این مهم زمینه جلوگیری از قاچاق کالا دارد در دستور کار امسال است./ تسنیم

ارسال نظر