کد خبر : 10338

10 هزار نفر مسافر نوروزی در استان بوشهر اقامت کردند

 10 هزار نفر مسافر نوروزی در استان بوشهر اقامت کردند

بوشهر24: دبیرستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر گفت: از 28 اسفند تا روز دوم فروردین 10 هزار مسافر نوروزی در مراکز اقامتی استان بوشهر اقامت کرده اند.

بوشهر24: دبیرستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر گفت: از 28 اسفند تا روز دوم فروردین 10 هزار مسافر نوروزی در مراکز اقامتی استان بوشهر اقامت کرده اند.

به گزارش " بوشهر 24 "، محمد ابراهیم فروزانی روز دوشنبه در یک مصاحبه خبری افزود: پیش بینی می کنیم تا روزهای آینده حجم مسافران در استان افزایش یابد.

وی تصریح کرد: با توجه به تلاش شهرداری ها و گزارشی که از سوی بازرسان جمع بندی شده، زمینه اسکان و پذیرایی از مسافران نوروزی در شهرهای استان فراهم است.

فروزانی اظهار کرد: بوشهر، گناوه، برازجان و دیلم بیشترین تردد یا اسکان مسافران نوروزی را در استان دارد که با تلاش شهرداران کمپینگ های مسافران و نیازهای جانبی آنها فراهم شده است، ضمن اینکه در سایر شهرها نیز پیش بینی های لازم انجام شد.

وی ادامه داد: همچنین یکی از بزرگترین کمپینگ های استان بوشهر در شهر گناوه که با اعتبارات میراث فرهنگی ایجاد شده پذیرای مسافران نوروزی است.

دبیرستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر گفت: با توجه به شرایط ناپایدار جوی و بارندگی در استان همه دستگاههای ذیربط برای رفع مشکل اسکان و اقامت میهمانان نوروزی در حالت آماده باش قرار دارند.

فروزانی اضافه کرد: بارندگی ها تاکنون سیل آسا نبوده ولی براساس نقشه های هوا شناسی تا آخر هفته ادامه دارد همچنین پیش بینی شده بارندگی در شهرهای شمالی استان (گناوه و دیلم) رگباری باشد که همه عوامل برای کاهش مشکلات مسافران نوروزی درحالت آماده باش قرار دارند.

دبیرستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر گفت: در برخی شهرهای استان عملیات اجرایی پروژه های شهری هنوز متوقف نشده درصورتیکه این پروژه ها فوری و برای این روزها ضروری نیست تعطیل و برخدمت رسانی بهتر به میهمانان نوروزی متمرکز شویم.

وی در خصوص بازارچه های نوروزی در استان بوشهر نیز تصریح کرد: بازارچه های موقت فروش صنایع دستی به مناسبت نوروز 94 در شهرهای استان بوشهر راه اندازی شده است.

فروزانی ادامه داد: در راستای اجرای سیاست گسترش صنایع دستی کشور با همکاری فرمانداری، شهرداری و صنعتگران در جاهای پرتردد شهرهای گناوه، دیلم، کنگان، دیر، دشتستان و بوشهر بازارچه های صنایع دستی برگزار می شود.

وی گفت: محصولاتی چون چرم، سازهای سنتی، حصیر، ماکت لنج، معرق چوب و صنایع صدفی که تولیدات کارگاههای صنتعتگران استانی است در این مکانها به فروش می رسد./ ایرنا

ارسال نظر