کد خبر : 10344

توصیه های رئیس پلیس فتا به شهروندان بوشهری

توصیه های رئیس پلیس فتا به شهروندان بوشهری

بوشهر 24: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان بوشهر طی 11 ماه گذشته بیش از 54 جلسه آموزشی با نهادها، سازمانها و دانشگاه ها برگزار که بیش از 2 هزار و 500 نفر را تحت آموزش قرار داده است.

بوشهر 24: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از کشف 99 درصدی جرایم اینترنتی از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه خبر داد.

به گزارش " بوشهر 24 "، سرهنگ داریوش پورسعید در تشریح خبر فوق اظهارداشت: پلیس فتای استان بوشهر طی عملیات های گوناگون و تلاش های گسترده شبانه روزی در 11 ماه گذشته موفق به کشف 43/99 درصد جرائم فضای مجازی شد.

وی در ادامه بیشترین کشفیات را برداشت های اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی، انتشار فیلم خصوصی و خانوادگی، انتشار اکاذیب و همچنین کلاهبرداری های اینترنتی عنوان کرد.

سرهنگ داریوش پورسعید اقدامات آموزشی و فرهنگ سازی خانواده ها را در راستای پیشگیری از جرایم رایانه ای و آسیبهای فضای مجازی مهم دانست و تصریح کرد: این پلیس از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 6 هزار جلد کتابچه و بروشور، 5 هزار لوح فشرده در بین دانشجویان، دانش آموزان، کارمندان ادارات و شهروندان بوشهری توزیع کرده است.

سرهنگ داریوش پورسعید آموزش‌های عمومی و همگانی و بالابردن سواد رایانه ای مردم را مهمترین گام در پیشگیری از جرائم رایانه ای عنوان کرد و گفت:قطعاً مردم با افزایش دانش اینترنتی، کلاهبرداران فضای سایبری را ناکام خواهند گذاشت.

رئیس پلیس فتای استان بوشهر ادامه داد: به همین منظور پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان بوشهر طی 11 ماه گذشته بیش از 54 جلسه آموزشی با نهادها، سازمانها و دانشگاه ها برگزار که بیش از 2 هزار و 500 نفر را تحت آموزش قرار داده است.

سرهنگ پورسعید انعکاس نکات هشداری و آموزشی با موضوع فضای مجازی در راستای پیشگیری از حوادث اینترنتی از طریق سایت های خبری، صدا و سیمای مرکز استان و نشریات را از دیگر اقدامات انجام شده توسط این پلیس نام برد.

وی در ادامه ضمن تبریک به شهروندان بوشهری و مسافران نوروزی به مناسبت فرا رسیدن بهار طبیعت و آغاز سال جدید اظهارداشت: با توجه به این ایام، شهروندان بوشهری و مسافران عزیز به هنگام خرید شخصاً از دستگاه های pos استفاده کنند و به مبلغ کسر شده از حسابشان توجه نموده و با فعال نمودن امکانات همراه بانک برای حساب کارت عابربانک خود، بطور مرتب موجودی حساب خود را کنترل کنند.

این مقام انتظامی افزود: مسافران گرامی از قرار دادن رمز عابربانک در کیف حاوی عابربانک جلوگیری نمایند و به هیچ عنوان در طول مسافرت اطلاعات بانکی و رمز دوم حساب خود را در اختیار افراد غریبه قرار ندهند.

سرهنگ پورسعید تصریح کرد : شهروندان بوشهری و مسافران گرامی هرگز به ایمیل هایی با عناوین شرکت در قرعه کشی، برنده شدن در مزایده یا مسابقه، خرید اقلام کم یاب، انواع کمک های مالی، مشارکت در سودهای معاملاتی مختلف و ... اطمینان نکنند و هیچ مبلغی را به حساب اشخاص ناشناس واریز نکنند.

رئیس پلیس فتای استان بوشهر در پایان با معرفی سایت www.cyberpolic.ir از بوشهریان عزیز و مسافران محترم خواست در جهت ارتقاء سطح دانش فنی و رشد آگاهی های خود در حوزه شناخت سایبری از مطالب و موضوعات آموزشی سایت پلیس فتا بهره مند شوند.

ارسال نظر