کد خبر : 10354

حجم ترافیک در جاده‌های استان بوشهر رو به افزایش است

 حجم ترافیک در جاده‌های استان بوشهر رو به افزایش است

بوشهر 24: رئیس پلیس‌راه استان بوشهر گفت: رفت و آمد در جاده‌های استان روان است ولی با توجه به آغاز موج جدید سفرهای نوروزی حجم ترافیک دراین جاده‌های رو به افزایش است.

بوشهر 24: رئیس پلیس‌راه استان بوشهر گفت: رفت و آمد در جاده‌های استان روان است ولی با توجه به آغاز موج جدید سفرهای نوروزی حجم ترافیک دراین جاده‌های رو به افزایش است.

به گزارش " بوشهر 24 "، سرهنگ جابر پاپری صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه جاده‌های استان بوشهر از ایمنی کامل برخوردار است اظهار داشت: گشت‌های پلیس بطور شبانه‌روز در جاده‌های استان رفت و آمد دارند و دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت و تخلفات رانندگی نیز تردد خودروها را رصد می‌کنند.

وی محور گناوه-دیلم، خروجی و ورودی استان از دالکی، جاده بوشهر- برازجان و شیف- گناوه را محورهای پررفت و آمد استان اعلام کرد و گفت: با توجه به بارش باران، جاده‌های این استان‌ها لغزنده است  که لازم است رانندگان با سرعت مطمئنه تردد تا بتوانند خودرو را کنترل کنند.

رئیس پلیس راه استان بوشهر با بیان اینکه تصادفات فوتی 30 درصد کاهش یافته است گفت: 25 اسفند زمان آغاز طرح نوروزی پلیس تا کنون تصادفات فوتی در استان بوشهر 30 درصد کاهش یافته است.

پاپری همچنین به دو مورد تصادف فوتی اشاره کرد و گفت: نخستین سانحه براثر واژگونی یک دستگاه موتورسیکلت در نزدیکی پایانه مسافربری برازجان  بود که متاسفانه یک نفر جان خود را از دست داد و سانحه دوم نیزدر محور دیلم به گچساران بود که خودرو به دره سقوط کرد وسبب کشته شدن پسر بچه‌ای که در حال آموزش رانندگی بود شد.

وی با تاکید بررعایت فاصله طولی توسط رانندگان، تردد با سرعت مطمئنه و پرهیز از سبقت غیرمجاز افزود: بی توجهی به جلو و رعایت نکردن سرعت مطمئن از عوامل مهم تصادفات است که رانندگان با رعایت نکات ایمنی، سفر خوبی را برای خود و همراهانشان فراهم کنند.

رئیس پلیس راه استان بوشهر، با تاکید بر رعایت قوانین رانندگی گفت: رانندگان با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی بویژه پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز، رعایت فاصله طولی از خودروهای جلو و صحبت نکردن با تلفن همراه، مانع از بروز حوادث دلخراش و تلخ کردن شیرینی سفر در کام خود و خانواده شوند.

پاپری به فعال شدن سامانه پیامکی 110120 در استان بوشهر اشاره و تصریح کرد: سامانه پیامکی 110120 در تمامی ناوگان بین شهری شامل سواری، میدل‌باس‌ها و اتوبوس‌های بین شهری فعال شده که مسافران ناوگان عمومی در صورت مشاهده تخلف از سوی راننده می‌توانند به سامانه یاد شده گزارش کنند.

وی افزود:مسافران برای اعلام گزارش به سامانه پیامکی یاد شده بر اساس برچسب‌های نصب شده در ناوگاه که شامل 7 کد است باید ابتدا شماره پلاک اتوبوس، محل تخلف، کد گزارش و مقصد سفر را ذکر کنند.

رئیس پلیس راه استان بوشهر 7 کد مورد نظر در ناوگان حمل و نقل بین شهری را مورد اشاره قرار داد و گفت: صحبت کردن با تلفن همراه حین رانندگی، عدم استفاده راننده یا مسافران از کمربند ایمنی، خستگی و خواب آلودگی راننده، رانندگی خطرناک شامل سرعت غیر متعارف یا سبقت نابهنگام، اشکالات فنی خودرو که ادامه سفر را با خطر مواجه می‌کند، عدم توقف برای فریضه نماز و تقدیر از راننده به سبب رعایت مقررات و رفتار مناسب کدهای هفت‌گانه طرح 110120 است./ تسنیم

ارسال نظر