کد خبر : 10359

حضور گسترده گردشگران در دشتی

حضور گسترده گردشگران در دشتی

بوشهر 24: معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی گفت: طی ایام نوروز شاهد حضور گسترده مسافران نوروزی در شهرستان دشتی هستیم.

بوشهر 24: معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی گفت: طی ایام نوروز شاهد حضور گسترده مسافران نوروزی در شهرستان دشتی هستیم.

به گزارش " بوشهر 24 "، حمید بردستانی ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از کمپ‌های نوروزی شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار مهر به اقدامات صورت گرفته ویژه نوروز اشاره کرد و اظهار داشت: چهار اورژانس بین جاده ای، امداد خودرو و سه ایستگاه آتش نشانی در این ایام آماده خدمات‌دهی هستند.

وی از کشیک ۶۹ واحد اتحادیه صنف تعمیرکار ماشین‌های سبک و سنگین در این شهرستان خبر داد و افزود: سه سالن ورزشی و همه مساجد شهری و روستایی برای اسکان اضطراری در این ایام رزرو شده است.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری دشتی از پیش بینی تامین سوخت در شش جایگاه خبر داد و بیان داشت: طی چهار روز اخیر بیش از یک‌هزار نفر در کمپ‌های موقت ما اسکان یافته‌اند.

وی همچنین از اسکان ۲۹ خانوار به تعداد ۱۵۱ نفر در مدارس دشتی خبر داد و اضافه کرد: یک‌هزار نفر نیز در چادرهای مسافرتی در پارک‌ها اسکان یافته‌اند.

بردستانی با اشاره به ۱۵۶ بازدید نظارتی از مراکز اقامتی موقت، پذیرایی و رستوران‌های دشتی، یادآور شد: از همه امکانات و ظرفیت‌ها برای ارائه خدمات مناسب به گردشگران استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به اصلاح اغلب نقاط حادثه خیز جاده‌ای شهرستان دشتی درسال ۹۳، ادامه داد: محور ورودی و خروجی شهرستان، محور بادوله تا کاکی، محور ناصری تا سنا، بلوار جنوبی و خروجی شهر خورموج و بلوار ورودی کاکی جمعا  به طول ۱۹ کیلومتر اصلاح شد.

وی با اشاره به مراکز و مناطق مهم گردشگری شهرستان دشتی، اذعان داشت: کلات مند، کلوت‌های مند، بنگه، شیرین، قلعه محمد خان، امامزاده سلطان پیر هاشم، مسجد صاحب الزمان احشام قایدها، قلعه دختر لاورساحلی، گنبد نمکی، مسجد جامع کاکی، قبور حاج سید محمد امین و حاج سید حسین کاکی، ماسه‌های شنی سواحل خلیج فارس در روستای گلستان و لاور ساحلی، پارک جنگلی چاه چاهو، قلعه داراب خان، روستاهای گردشگری باغان و لاور شرقی، منطقه کوهستانی و گردشگری طسوج مشتمل بر هشت روستا از جمله نقاط گردشگری دشتی است.

بردستانی با اشاره به تمهیدات خدمات سفر نوروزی سال ۹۴ شهرستان دشتی، افزود: اسکان در ۱۳ مدرسه به ظرفیت ۹۸ کلاس در خورموج، کاکی، شنبه و آمادگی پنج مرکز بهداشتی درمانی در کاکی، شنبه، زیارت، درازی، خورموج و یک بیمارستان از جمله این تمهیدات است./ مهر

ارسال نظر