کد خبر : 10517

بازار کالای تجاری گناوه پذیرای گردشگران + تصاویر

بازار کالای تجاری گناوه پذیرای گردشگران + تصاویر

بوشهر24: شهرستان گناوه به سبب داشتن آب و هوای مناسب بهاری و وجود جذابیت‌های گردشگری، بسیاری از هموطنان، نوروز خود را در ساحل ماسه‌ای گناوه سپری می‌کنند.

بوشهر24: شهرستان گناوه به سبب داشتن آب و هوای مناسب بهاری و وجود جذابیت‌های گردشگری، بسیاری از هموطنان، نوروز خود را در ساحل ماسه‌ای گناوه سپری می‌کنند.

به گزارش " بوشهر24 "، شهرستان ساحلی گناوه در استان بوشهر با داشتن جذابیت‌های فراوان گردشگری، زمینه فروانی را برای حضور گردشگران از اقصی نقاط کشور به این شهر ساحلی را فراهم کرده است.

گناوه، در سال‌های اخیر به سبب داشتن ساحل زیبا، بازار کالاهای تجاری، مناظر طبیعی و مهم‌تر از همه وجود مردمی خونگرم و میهمان‌نواز مقصد گردشگران به ویژه در ایام تعطیلات نوروز بوده است.

شنا دردریا، قایق سواری، اسب سواری و شتر سواری، به پرواز درآوردن بادبادک‌ها و ساخت مجسمه‌های شنی تفریحات مسافران در ساحل گناوه است.

ازدحام جمعیت در خیابان ساحلی گناوه به گونه‌ای است که رفت و آمد خودروها را با مشکل مواجه کرده است.

مدیرساحل گناوه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در گناوه اظهار داشت: درچند سال گذشته طرح ساماندهی ساحل به مسافت سه کیلومتر اجرا شده است و اکنون ساحل این شهر ظرفیت پذیرش 400 هزار نفر را دارد.

حسین ملک‌زاده افزود: از آغاز تعطیلات نوروزی تا کنون تعداد زیادی گردشگر به این شهر سفر کرده‌اند و از ساحل بهره برده‌اند.

وی، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای تامین امکانات مورد نیاز مسافران نوروزی تصریح کرد: در این ایام 335 چشمه سرویس بهداشتی، اتوبوس رایگان برای حمل مسافر در مسیر ساحل به مرکز شهر و اتوبوس گردشگری برای بازدید از نقاط گردشگری و تاریخی و موتورهای چهارچرخ تفریحی راه‌اندازی شده است.

سرپرست شهرداری گناوه  نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در گناوه با بیان اینکه تاکنون یک‌میلیون و 400هزار گردشگر در شهرستان گناوه اقامت کرده‌اند بیان کرد: یک‌میلیون و 400 هزار نفر گردشگر در 13 روز گذشته در شهرستان گناوه اقامت داشته‌اند که نسبت به نوروز گذشته افزایش دارد.

نعمت‌الله عباسی ، با بیان اینکه شهرساحلی گناوه اکنون مملو از جمعیت و مسافر نوروزی است اظهار داشت: اکنون تمامی اقامت‌گاههای اسکان گردشگران در گناوه دارای ظرفیت کامل است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری بندرگناوه امکانات اسکان گردشگران در این بندر فراهم کرده گفت: دو اقامت‌گاه و چند کمپ خودچادری در شهرستان گناوه ایجاد شده که اکنون این کمپ‌ها دارای ظرفیت کامل است.

سرپرست شهرداری گناوه با اشاره به اینکه 220 نیروی شهرداری کارخدمات رسانی به گردشگران نوروزی انجام می‌دهند گفت: برای رفاه حال گردشگران 335 چشمه سرویس بهداشتی، 40 دوش حمام و 34 دستگاه آب‌‌خور در ساحل گناوه ایجاد شده است.

عباسی از راه‌اندازی اتوبوس توریستی در گناوه خبرداد و گفت: برای انتقال مسافران نوروزی به نقاط دیدنی، امام‌زاده‌ها، بازار، مناطق تفریحی اتوبوس توریستی به صورت رایگان مسافران را جابجا می‌کند تا خاطر خوبی از گناوه داشته باشند.

وی با بیان اینکه تمام خدمات شهرداری در گناوه رایگان به مسافران ارائه می‌شود افزود: 3 ایستگاه گشت دریایی در گناوه راه‌اندازی شده که 4 لنج، 70 قایق و 20 جت‌اسکی در گشت دریایی مشارکت دارند.

ارسال نظر