کد خبر : 10523

وقوع 7 مورد غرق‌شدگی بدون فوتی در استان بوشهر

وقوع 7 مورد غرق‌شدگی بدون فوتی در استان بوشهر

بوشهر24: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: در هفته اول تعطیلات نوروزی 7 مورد غرق شدگی در استان اتفاق افتاده است که خوشبختانه موردی منجر به فوت در مواردی که به اورژانس گزارش شده وجود نداشته است.

بوشهر24: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: در هفته اول تعطیلات نوروزی 7 مورد غرق شدگی در استان اتفاق افتاده است که خوشبختانه موردی منجر به فوت در مواردی که به اورژانس گزارش شده وجود نداشته است.

به گزارش " بوشهر 24 "، عبدالرحیم دادجو ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ارتباط با خدمات نوروزی مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات تا 7 فروردین امسال بیش از دو هزار و 550 مورد مأموریت توسط 7 کمپ سلامت نوروزی، 11 پایگاه اورژانس شهری، 33 پایگاه اورژانس جاده‌ای و یک پایگاه اورژانس انجام شده است.

دادجو اضافه‌کرد: تنها 9 مورد فوتی در این مدت اتفاق افتاده و توسط اورژانس بررسی شده است که یک مورد تصادف خودرو و 8 مورد فوت غیر‌تصادفی بوده است که تمام این موارد قبل از حضور تیم‌های اورژانس بر بالین بیماران و مصدوم بوده است.

وی افزود: در هفته اول تعطیلات نوروزی 7 مورد غرق‌شدگی در استان اتفاق افتاده است که خوشبختانه موردی منجر به فوت در مواردی که به اورژانس گزارش شده وجود نداشته که امکان اینکه تعداد بیش از این باشد وجود دارد چون در برخی موارد به اورژانس گزارش داده نمی‌شود.

این مقام مسئول خاطر‌نشان‌کرد: در این مدت بیش از 9400 بار زنگ اورژانس به صدا در آمده است که از این تعداد شش هزار و 444 مورد منجر به اعزام آمبولانس به محل و 1100 مورد مشاوره تلفنی بوده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر با اشاره به مزاحمت‌های تلفنی برای اورژانس، گفت: از این تعداد تماس، 1880 مورد مزاحمت تلفنی در این 10 روز بوده است که می‌تواند در مواردی منجر به اعزام تیم درمانی شود که در محل دیگری به‌وجودشان نیاز باشد اما به دلیل اهمیت مورد گزارش تیم درمانی در پایگاه حضور نداشته باشد.

دادجو افزود: هموطنان عزیز می‌توانند با با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی سفر ایمنی را برای خود و دیگران رقم بزنند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به رعایت سرعت مطمئنه، فاصله طولی، انجام ندادن حرکات نمایشی با خودرو، بستن کمربند ایمنی، اطمینان از سلامت خودرو قبل از سفر و سوار نکردن مسافر اضافی و در قسمت بار خودروهای باری اشاره کرد.

وی تصریح‌کرد: درخواست دیگری که از مردم دارم این است که در مناطق غیر‌ایمن و مناطقی که اطمینان از بستر رودخانه و دریا وجود ندارد شنا نکنند تا شاهد اتفاق دلخراش در این  ایام نباشیم.

این مقام مسئول با اشاره به واژگونی یکدستگاه نیسان باری در 5کیلومتری خورموج، گفت: متأسفانه در این حادثه پنج نفر مصدوم شدند که به بیمارستان منتقل شدند و باید به این نکته توجه کرد که حمل مسافر در قسمت بار حتی در مسافت‌های کوتاه بسیار خطرناک است و از مسئولان راهنمایی و رانندگی که همیشه با دقت خاصی در این مورد برخورد می‌کنند خواستارم که در این موارد سخت‌گیری بیشتری به‌ویزه در جاده‌های روستایی داشته باشند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: 7 کمپ سلامت نوروزی در مناطق پر تجمع استان راه‌اندازی شده است که خدمات اعزام اورژانس و سرپایی را به مردم ارائه می‌کند که در هفته اول تعطیلات بیش از 900 مورد خدمت‌رسانی کرده‌اند./ فارس

ارسال نظر