کد خبر : 10584

مسافت گناوه به بندرریگ ۱۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

 مسافت گناوه به بندرریگ ۱۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

بوشهر24: استاندار بوشهر گفت: طرح کمربندی بندرریگ به گناوه به طول ۸ کیلومتر امسال اجرایی می‌شود و مسافت ۱۸ کیلومتری این محور ۱۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

بوشهر24: استاندار بوشهر گفت: طرح کمربندی بندرریگ به گناوه به طول ۸ کیلومتر امسال اجرایی می‌شود و مسافت ۱۸ کیلومتری این محور ۱۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

به گزارش " بوشهر 24 "، مصطفی سالاری بعدازظهر امروز در بررسی جایگاه بندرریگ در طرح‌های گردشگری با بیان اینکه این بندر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه گردشگری است اظهار داشت: بندر ریگ علاوه بر داشتن سواحل زیبا و منحصربفرد دارای آثار و ابنیه‌های تاریخی مهمی است که باید به گردشگران بیشتر معرفی می‌شود.

وی، جزیره میرمهنا را یکی از نقاط گردشگری  تاریخی در بندرریگ دانست و گفت: با توجه به اینکه منطقه نمونه گردشگری میرمهنا یک منطقه توریستی معرفی شده لازم است طرح جامع آن تدوین شود.

استاندار بوشهر با بررسی وضعیت روستاهای جزیره شمالی وجنوبی در بندرریگ خاطر نشان کرد: روستاهای ساحلی جزیره شمالی و جنوبی بندرریگ به عنوان قطب‌های صیادی است که اسکله نیمه تمام این جزیره امسال تکمیل می‌شود.

سالاری با تخصیص  2 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌‌های مورد نیاز این دو منطقه افزود: اعتبارات مورد نیاز جزیره شمالی و جنوبی بندرریگ امسال با ارائه برنامه‌های مورد نظر تخصیص می‌یابد.

وی، با تاکید بر ایجاد راه ارتباطی بین بندر ریگ با گناوه گفت: امسال طرح کمربندی بندرریگ به گناوه اجرایی می‌شود تا مسافت 18 کیلومتری این مسیر به 8 کیلومتر کاهش یابد.

استاندار بوشهر تصریح کرد: اجرای این کمربندی ضمن اینکه مسیر بندرریگ به گناوه کوتاه‌تر می‌کند سبب رونق بندر و کاهش تردد درمحور اصلی گناوه می‌شود.

معاون فرماندار گناوه از ورود بیش از 700 هزار نفر مسافر نوروزی به بندر ریگ خبر داد و گفت: سواحل ماسه‌ای بندر ریگ یکی از زیباترین نقاط گردشگری استان بوشهر است که هر ساله میزبان تعداد زیادی از مسافران نوروزی است.

حمزه مسعودی‌نیا با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی برای میزبانی از مسافران نوروزی انجام شده افزود: بندر ریگ دارای آثار باستانی شامل برج خان، حسینیه خان، جزیره جنوبی میرمهنا و سواحل ماسه‌ای است که مهمترین نقاط گردشگری این منطقه محسوب می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر