کد خبر : 10588

۸۵ درصد گردشگران در گناوه اسکان یافته‌اند

 ۸۵ درصد گردشگران در گناوه اسکان یافته‌اند

بوشهر24: فرماندار گناوه گفت: در ۱۵ روزگذشته بیش از۵ میلیون نفر وارد شهرستان گناوه شدند که ۳.۵ میلیون نفر آنان در محل‌های تعیین شده گناوه، اسکان یافته‌اند.

بوشهر24: فرماندار گناوه گفت: در ۱۵ روزگذشته بیش از۵ میلیون نفر وارد شهرستان گناوه شدند که ۳.۵ میلیون نفر آنان در محل‌های تعیین شده گناوه، اسکان یافته‌اند.

به گزارش " بوشهر 24 "، عبدالنبی یوسفی با بیان اینکه شهرستان گناوه منطقه توریستی کشور است اظهار داشت: براساس آمارهای موجود روزانه بین 250 تا 500 هزار نفر در گناوه اسکان می‌یابند و این در حالی است که برخی گردشگران در گناوه به سبب نبود محل اسکان به نقاط دیگر مسافرت می‌کنند.

وی، با بیان اینکه حضور گردشگران در گناوه بگونه‌ای که تردد خودروها را با مشکل مواجه کرده است گفت: برای رفاه گردشگران پارکینگ یک‌هزار و 500 خودرویی در گناوه راه‌اندازی شده تا بتوان قدری از ترافیک در گناوه را ساماندهی کرد.

فرماندار گناوه ازشلوغی بازار گناوه در این ایام خبر داد و گفت:  بازار و تجارت یکی از جذابیت‌های شهرستان گناوه است بگونه‌ای که یکی از مهم‌ترین اهداف سفر گردشگران به گناوه حضور در بازار کالاهای تجاری است  که حضور گردشگران در بازار بگونه‌ای است که رفت‌و‌آمد در بازار گناوه با مشکل مواجه کرده است.

یوسفی با اشاره به اینکه رونق اقتصادی در گناوه در ایام تعطیلات نوروزی افزایش می‌یابد افزود: شهرستان گناوه از نرخ بیکاری بالایی برخوردار است ولی در ایام تعطیلات نوروز اشتغال تمام مردم در گناوه فراهم می‌شود که این مهم نتیجه فراهم بودن زیرساخت طرح‌های اقتصادی دراین بندر است.

وی از افزایش 30 درصدی گردشگران نوروزی در گناوه خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون افزون بر 5 میلیون گردشگر وارد گناوه شده‌اند که 3.5 میلیون نفر آنها اسکان یافته‌اند.

فرماندار گناوه، تصریح کرد: گردشگران گناوه‌ای در کمپ‌های اقامتی ،فضاهای مدارس، دانشگاهها، خوابگاههای ادارات، منازل استیجاری اسکان یافته‌اند.

یوسفی، با اشاره به فراهم شدن امکانات لازم برای شنا در دریا گفت: تمام سواحل گناوه پاکسازی شده و از ورود پسآب فاضلاب جلوگیری شده بگونه‌ای که تمام سواحل شنی گناوه قابل استفاده و شنا شده است./ تسنیم

ارسال نظر