کد خبر : 106

نیاز مبرم استان بوشهر به ۸۷ مدرسه

نیاز مبرم استان بوشهر به ۸۷ مدرسه

بوشهر ۲۴: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: استان بوشهر نیاز مبرم به ۸۷ مدرسه دارد.

بوشهر ۲۴: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: استان بوشهر نیاز مبرم به ۸۷ مدرسه دارد.

به گزارش " بوشهر۲۴" ، اصغر حصیری صبح جمعه جمع خیرین مدرسه ساز استان بوشهر اظهار داشت: اسلام تاکید بسیار زیادی بر لزوم حرکت در مسیر تعلیم و تعلم دارد و لازم است که همه افرادی که توانمندی لازم را دارند در این مسیر گام بردارند و در این فعالیت ها مشارکت داشته باشند.

وی با تبریک به مناسبت هفته معلم به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با شان و مقام معلم اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: معلمان نقش بسیار مهمی در ساخت اینده کشور دارند و سعادت ملت در گرو فعالیت این قشر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به برخی از کمبودهای استان بوشهر در زمینه فضاهای آموزشی اشاره کرد و بیان داشت: به ۸۷ مدرسه جدید در استان بوشهر نیاز مبرم داریم که البته ۴۵ واحد نیمه تمام داریم و ۴۳ واحد نیز هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.

تکمیل مدارس نیمه تمام استان بوشهر نیازمند ۸۳۰ میلیارد ریال است

وی با تاکید بر اینکه اعتبارات دولتی پاسخگوی نیاز دستگاه تعلیم و تربیت نیست، خاطر نشان کرد: مجموعه آموزش و پرورش برای رفع کمبودهای آموزشی نیاز مبرمی به کمک ها و مشارکت های مردمی دارد و امیدواریم شاهد مشارکت افراد حقوقی و حقیقی برای تکمیل این طرح ها باشیم.

حصیری افزود: مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات سال ۹۱ و ۵۵ میلیارد ریال اعتبارات سال گذشته به آموزش و پرورش استان بوشهر تخصیص یافته که جوابگوی نیازهای آموزشی این استان نیست.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات اختصاص یافته از سوی خیرین ۴۵ مدرسه را به صورت نیمه تمام ساخته است، افزود: برای تکمیل مدارس نیمه تمام استان بوشهر به ۸۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است. / مهر

ارسال نظر