کد خبر : 10602

۶ نفر در رودخانه‌های استان بوشهر غرق شدند

 ۶ نفر در رودخانه‌های استان بوشهر غرق شدند

بوشهر24: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: نجات‌گران دریایی هلال احمر در ایام تعطیلات شبانه‌روز فعالیت کردند که خوشبختانه در دریا غرقی گزارش نشده ولی در رودخانه‌های استان بوشهر شش نفرغرق شدند.

به گزارش"بوشهر24"، با بیان اینکه امدادگران هلال احمر در قالب تیم‌های تخصصی در ایام تعطیلات نوروزی فعال بودند اظهار داشت: با توجه به ساحل طولانی خلیج فارس در این استان برای پیشگیری از حوادث دریایی امدادگران دریایی در تمام نقاط استان بوشهر فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از حوادث دریایی علاوه بر فعال بودن پایگاههای ثابت امداد و نجات دریایی، تیم‌های تخصصی غواصی نیز در سواحل استان بوشهرمستقر هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان اینکه در پایگاه‌های امداد دریایی 80 نجات‌گر آماده باش هستند تصریح کرد:هر کدام از این پایگاها دارای یک شناور مجهز به امکانات امداد و نجات دریایی هستند که در هر شرائط جوی به یاری اسیب دیدگان می‌شتابند.

شعبان‌زاده با اشاره به حادثه غرق شدن 2 نفر در رودخانه مند در شهرستان دشتی گفت: سه نفر از اعضای یک خانواده  که برای تفریح به رودخانه مند مراجعه کرده بودند در این رودخانه غرق شدند که یک نفرشان نجات پیدا می‌کند و دو نفر دیگر که یک زوج جوان بودند متاسفانه جان خود را از دست می‌دهند.

وی با اشاره به حادثه غرق شدن سه نفر در رودخانه سعدآباد دشتستان بیان کرد: همزمان با روز طبیعت بر اثر بی احتیاطی چهار نفر در رودخانه شاپوردشتستان غرق شدند که یک نفرشان نجات پیدا می‌کند و سه نفر دیگر جان خود را از دست می‌دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با بیان اینکه سه نفر جان باختگان مسافرانی بودند که از استان فارس برای سپری کردن ایام تعطیلات نوروزی به دشتستان مسافرت کرده بودند گفت: این خانواده روز طبیعت را در کنار رودخانه شاپور دشتستان در حال سپری کردن بودند که پسر 12ساله  در رودخانه غرق می‌شود که پس از غرق شدن این نوجوان، دو جوان دیگر به نام‌های برای نجات او وارد آب شدند که آنها نیز غرق شدند.

وی تصریح کرد: جسد دو نفر به کمک نیروهای اورژانس سعدآباد، هلال احمر و مردم از آب بیرون کشیده شد ولی جسد نفر سوم پس از جستجوی فراوان غواصان هلال احمر صبح امروزاز آب بیرون کشیدند.

شعبان‌زاده به حادثه رودخانه دریاقلی دشتستان اشاره کرد و افزود: با وجود بسته بودن راه دسترسی به رودخانه دریاقلی دشتستان، شش نفر افغانی  خود را به رودخانه یاد شده می‌رسانند که متاسفانه یک نفرشان به سبب ناآشنایی با فن شنا جان خود را از دست می‌دهد./تسنیم

ارسال نظر