کد خبر : 10650

تکمیل 6 پروژه بزرگراهی در استان بوشهر

 تکمیل 6 پروژه بزرگراهی در استان بوشهر

بوشهر24: استاندار بوشهر گفت: شش پروژه بزرگراهی در محورهای مختلف استان بوشهر امسال اجرایی می‌شود که نقش مهم و موثری در ایمنی راه‌های استان بوشهر دارد.

بوشهر24: استاندار بوشهر گفت: شش پروژه بزرگراهی در محورهای مختلف استان بوشهر امسال اجرایی می‌شود که نقش مهم و موثری در ایمنی راه‌های استان بوشهر دارد.

به گزارش"بوشهر24" به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، دکتر مصطفی سالاری در ارتباط زنده برنامه‌ رادیویی پژواک با تبریک سال جدید و با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: مسئولان استان بوشهر در سال گذشته با ارتباطات مستمری که با مردم داشتند به استقبال این شعار رفتند که این مهم امسال در قالب برنامه‌های مختلف توسعه می‌یابد.
 
وی با اشاره به برنامه‌ها و پروژه‌های عمرانی تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور به بوشهر اعتباراتی در حوزه‌های مختلف مصوب شد که امسال پروژه‌های این سفر اجرایی می‌شود.
 
استاندار بوشهر با اشاره به اجرای 6 پروژه راهسازی گفت: شش پروژه بزرگراهی در محورهای مختلف استان بوشهر شامل بزرگراه اهرم – برازجان، برازجان گناوه، گناوه به دیلم، دالکی به کنارتخته، بوشهر به دیر و بزرگراه عسلویه به هرمزگان اجرا و تا سال آینده تکمیل می‌شود.
 
دکتر سالاری، تکمیل طرح جمع‌آوری فاضلاب بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: برای تکمیل طرح یاد شده 170 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده که این طرح مهم در مرکز استان بوشهر تکمیل می‌شود.
 

راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر

وی، از راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر خبر داد و گفت: طرح‌های پتروشیمی، صنایع پایین دستی و زنجیره‌های وابسته به این صنعت امسال در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود که نقش مهمی در حوزه‌های اقتصاد و اشتغال دارد.
 

جانمایی فرودگاه جدید بوشهر انجام شد

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه جانمایی فرودگاه جدید بوشهر انجام شده افزود: عملیات اجرایی فرودگاه جدید بوشهر از منابع غیر دولتی امسال آغاز و این در حالی است که طرح‌های دهکده گردشگری در سواحل و نقاط مختلف استان بوشهر اجرایی می‌شود.
 
دکتر سالاری، به بررسی لایحه بندر آزاد تجاری بوشهر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: امسال این لایحه در کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی از جمله کمیسیون اقتصادی، برنامه‌ و بودجه و دیگر کمیسیون‌ها بررسی می‌شود که خوش‌بین هستیم این لایحه در نیمه دوم امسال با تعامل بین نمایندگان و مسئولان استان یکی از مهم‌ترین خواسته‌های مردم استان بوشهر به نتیجه برسد.
 
وی، با قدردانی از تعامل مناسب و مطلوب مسئولان وزارت نفت با مسئولان استان بوشهر افزود: تعامل و همکاری بین مسئولان نفت و دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر امسال تقویت می‌شود و رئیس جمهور نیز در آیین افتتاح فاز 12 پارس جنوبی بر توجه وزارت نفت به مناطق میزبانی طرح‌های نفتی و گازی تاکید کرد.
 
استاندار بوشهر، از انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای خبر داد و خاطرنشان کرد: با انعقاد این تفاهم‌نامه نیروهای فنی مورد نیاز پارس جنوبی پس از فرا گرفتن آموزش‌های لازم جذب می‌شوند.
 
اجرای طرح ساماندهی جزیره خارگ

دکتر سالاری، با اشاره به اینکه وزارت نفت طرح ساماندهی جزیره خارگ را امسال اجرایی می‌کند افزود: طرح‌های زیرساختی مانند پروژه‌های آب و فاضلاب، برقرسانی و افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف در خارگ امسال اجرایی می‌شود.
 
وی، با اشاره به اینکه اورژانس هوایی در خارگ راه‌اندازی می‌شود تصریح کرد: بر اساس تصمیمات و انعقاد تفاهم‌نامه میان شرکت نفت و سازمان تامین اجتماعی اورژانس هوایی خارگ راه‌اندازی می‌شود که در این راستا خدمات درمانی در خارگ افزایش می‌یابد.
 
استاندار بوشهر، افزود: با تعامل بیشتر وزارت نفت و تقویت زیرساخت‌های لازم، خدمات درمانی بهداشتی در نقاط مختلف جم، عسلویه و خارگ افزایش می‌یابد.

ارسال نظر