کد خبر : 10669

راه یابی کارآموز فنی و حرفه‌ای بوشهر به المپیاد جهانی

بوشهر24: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: کارآموز فنی و حرفه‌ای رشته طراحی گرافیک استان بوشهر به المپیاد جهانی مهارت برزیل راه یافت.

به گزارش " بوشهر 24 " به نقل از روابط عمومی فنی و حرفه‌ای بوشهر عبدالرسول کازرونی بعدازظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت‌ برگزار شده است اظهار داشت: این مسابقات در سه سطح شهرستانی، استانی و ملی برگزار شده است که کارآموز بوشهری در رشته طراحی گرافیک به المپیاد جهانی مهارت راه یافت.

وی با اشاره به اینکه 553 نفر برای شرکت در مرحله کشوری انتخاب شدند، گفت: از این تعداد نفرات برگزیده پس از اردو در تیم ملی به مسابقات جهانی برزیل اعزام می‌‌شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خاطرنشان کرد: نرجس دوست محمدی کارآموز نخبه المپیادی آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در ارزیابی نهایی به عنوان عضو تیم ملی المپیاد جمهوری اسلامی ایران در چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت حضور پیدا می‌کند.

کازرونی با بیان اینکه چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت در مرداد ماه 94در کشور برزیل برگزار می‌شود گفت: دوست محمدی به عنوان نفر برگزیده در رشته طراحی گرافیک و عضو تیم ملی جمهوری اسلامی ایران به این مسابقات راه یافته است.

وی با بیان اینکه نرجس دوست محمدی دارای مدال برنز کشوری چهاردهمین دوره مسابقات ملی مهارت است افزود: وی دارای دیپلم افتخار کشوری در دوازدهمین و سیزدهمین المپیاد ملی مهارت در رشته فناوری طراحی گرافیک و هم اکنون دانشجوی کارشناسی طراحی گرافیک است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان را از اهداف برگزاری مسابقات ملی و جهانی مهارت دانست و افزود: ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارتها، ترویج و ارتقا فرهنگ مهارت آموزی، شناسایی کمبودها در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و برنامه ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت را از اهداف برگزاری مسابقات ملی و جهانی مهارت است.

کازرونی با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در این مسابقات در 31 رشته مهارتی به رقابت می‌پردازند گفت: ساخت و تولید تیمی، مکاترونیک، رباتیک، طراحی صفحات وب، جواهر سازی، تاسیسات الکتریکی،کابینت، فناوری اتومبیل، فناوری اطلاعات نرم‌افزار، تبرید و تهویه، فناوری طراحی گرافیک، کابینت سازچوبی، کنترل صنعتی، فرز و تراش cnc ، طراحی مهندسی مکانیک از جمله رشته‌های این دوره مسابقات است.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان بوشهر بیان کرد: مدال‌آوران این المپیاد ضمن برخورداری از جوایز نقدی، نخبه محسوب و از مزایای بنیاد ملی نخبگان و سرباز مربی برخوردار می‌شوند.

ارسال نظر