کد خبر : 10688

برگزاری آیین کاشت «نهال حرا» به یاد شهدای تنگستان

برگزاری آیین کاشت «نهال حرا» به یاد شهدای تنگستان

بوشهر24: فرمانده یگاه حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: آیین کاشت «نهال حرا» به پاسداشت یاد و خاطره 154 شهید قهرمان شهرستان تنگستان برگزار شد.

به گزارش " بوشهر24 "، مهدی جمادی صبح امروز در آیین کاشت نهال به یاد 154 شهید تنگستان اظهار داشت: امروز هر چه داریم به برکت خون شهداست و عزت و سربلندی ایران اسلامی در جهان ناشی از رشادت و فداکاری شهداست و همیشه باید یاد و خاطره آنان را گرامی بداریم.

وی بیان کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست همواره بر یاد و خاطره شهدا تاکید داشته و دارد و این آیین نیز به یاد شهدای گلگون کفن تنگستان برگزار شده است.

جمادی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر دارای بیشترین مرز آبی با خلیج فارس و همچنین سواحل ارزشمند است، محیط زیست استان بوشهر با همکاری دیگر سازمانهای دولتی و همچنین سازمان‌های مردم نهاد در چند سال اخیر اقدام به کاشت نهال حرا در سواحل استان کرده که این اقدام باعث ایجاد محیط مناسب برای جذب گردشگران و رونق توریسم در منطقه خواهد شد.

 جمادی خاطرنشان کرد: وجود درختان حرا باعث پالایش آب دریا شده و مکان مناسبی برای پرندگان و آبزیان کوچک ایجاد کرده که مدتی از دوران زندگی خود را در این مناطق سپری کنند.

در ابتدای این آیین برای آگاه سازی مردم نکاتی در خصوص اهمیت درخت حرا و تاثیر آن برای منطقه و همچنین ویژگی‌های این درخت به عنوان یک عامل طبیعی در جلوگیری از تخریب ساحل و اینکه زیستگاهی مناسب برای نوزاد آبزیان می‌باشد ارائه شد.

 این برنامه با همکاری بخشداری و شهرداری دلوار، سپاه بخش دلوار و بسیج دانش‌آموزی شهر دلوار در منطقه خور خیر برگزار شد./ فارس

ارسال نظر