کد خبر : 10750

دستگیری ۴ شکارچی غیرمجاز در استان بوشهر

دستگیری ۴ شکارچی غیرمجاز در استان بوشهر

بوشهر24: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت:چهار شکارچی غیر مجاز وحوش در ارتفاعات بیرمی منطقه خاییز تنگستان توسط محیط بانان منطقه دستگیر شدند.

بوشهر24: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت:چهار شکارچی غیر مجاز وحوش در ارتفاعات بیرمی منطقه خاییز تنگستان توسط محیط بانان منطقه دستگیر شدند.

به گزارش"بوشهر24"، حسین دلشب پیش از ظهر امروز در نشست با محیط بانان تنگستان با اشاره به نقش مهم و موثر محیط بانان در حفظ محیط زیست و برخورد با متجاوزان به حیات وحشت اظهار داشت: محیط‌بانان نقش مهمی در حراست از عرصه‌های طبیعی بر عهده ‌دارند به‌طوری‌ که اگر محیط‌بان نبود حیات‌وحشی بطور کلی در معرض نابودی قرار داشت.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل محیط‌بانان، وجود متخلفان شکار و صیدهای غیرمجاز هستند، افزود: برخی افراد متخلف که پایبند به قوانین نیستند با سلاح‌های غیرمجاز تهدیدی برای محیط ‌زیست در خطر انقراض محسوب می‌شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اینکه حفاظت از محیط زیست وظیفه همگانی است تصریح کرد:حفاظت از محیط ‌زیست رسالت تمامی افراد جامعه است و در صورتی ‌که مردم با محیط ‌زیست همکاری نکنند با توجه به تعداد کم محیط‌بانان در مناطق زیر نظر حفاظت و کنترل حفاظت از عرصه‌های طبیعی ممکن نیست.

دلشب، یگان حفاظت را بازوی نظامی در سازمان حفاظت محیط زیست دانست و گفت: محیط بانان رسالت جلوگیری از تخلفات شکار، صید، ایجاد آلودگی و تخریب محیط زیست وعرصه های طبیعی را برعهده دارند.

وی از دستگیری 4 نفر متخلف شکار و صید غیر مجاز خبرداد و گفت: مأموران یگان حفاظت تنگستان متشکل از محیط بانان اداره محیط زیست اهرم و پاسگاه محیط بانی خاییز در ارتفاعات کوه بیرمی منطقه خاییز درحین گشت و کنترل منطقه، 4 نفر شکارچی غیرمجاز را دستگیر کردند.

وی، با اشاره به اینکه این 4 متخلف همراه  با خود دو قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف ویک اسلحه گلوله زنی برنو و تعداد زیادی فشنگ داشته اند اظهار داشت: پس از بررسی مستندات و شناسایی کامل شکارچیان، آنان به پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی تنگستان تحویل داده شد.

دلشب افزود: متخلفان برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند و سلاح‌های مذکور نیز به مراجع نظامی تحویل داده شد.

وی افزود: منطقه خاییز از مناطق مهم محیط زیستی و گردشگری استان بوشهر است./تسنیم

ارسال نظر