کد خبر : 10892

تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه برازجان، گناوه و دیلم

تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه برازجان، گناوه و دیلم

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: بزرگراه برازجان تا دیلم بیش از ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای تکمیل این بزرگراه ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافت.

به گزارش" بوشهر 24 "، فرزاد رستمی با بیان اینکه طول بزرگراه‌های استان بوشهر 630 کیلومتر است، اظهار داشت: بزرگرا‌ه‌ها نقش مهمی درحل مشکلات ترافیکی، تردد آسان و بدون خطر، کاهش مدت سفر و افزایش ایمنی راه‌ها دارد.

وی، با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به بوشهر اعتبارات لازم برای تکمیل بزرگراه‌ها تخصیص یافت تصریح کرد: در این سفر بیش از 750 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بزرگراه‌های استان بوشهر مصوب شد که تا پایان دولت یازدهم این بزرگراه‌ها تکمیل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به اینکه بزرگراه برازجان تا دیلم نقش مهمی در آسان سازی رفت و آمد و کاهش سوانح جاده‌ای دارد تصریح کرد: این محور دارای 160 کیلومتر است که تاکنون بیش از 45 درصد آن به میزان 70 کیلومتر دارای بزرگراه است.

رستمی از تخصیص 200 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل بزرگراه برازجان، گناوه و دیلم خبرداد و گفت: در تکمیل بزرگراه برازجان، گناوه و دیلم یکی از مصوباتی است که تکمیل‌کننده بزرگراه شمال به جنوب استان بوشهر است.

وی با اشاره به اجرای باند دوم محور دالکی به کنار تخته افزود: این محور مهمترین مسیر ارتباطی بوشهر به استان فارس است که با اجرای باند دوم آن ضمن تسهیل در تردد و حل گره‌های ترافیکی از نظر پدافند غیرعامل نیز حایز اهمیت است./ تسنیم

ارسال نظر