کد خبر : 10964

ایجاد طرح ریلی بین بوشهر و عالی‌شهر با مشارکت دانشگاه آزاد

ایجاد طرح ریلی بین بوشهر و عالی‌شهر با مشارکت دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد از ایجاد طرح ریلی بین بوشهر و عالی‌شهر با مشارکت دانشگاه آزاد با هدف حل مشکلات ایاب و ذهاب دانشجویان از بوشهر به سایت عالی‌شهر خبر داد.

به گزارش " بوشهر 24 "، حمید میرزاده ظهر امروز در حاشیه نشست هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اشاره به حضور استاندار و امام جمعه بوشهر در این نشست اظهار داشت: در این نشست مباحث مهمی مطرح شد که عمده آن مربوط به فعالیت آینده دانشگاه آزاد بوشهر در سایت عالی‌شهر بود که قرار شد تمرکز امور آموزشی، پژوهشی و فناوری در سایت عالی شهر باشد.

وی بیان کرد: برای حل مشکلات ایاب و ذهاب دانشجویان از بوشهر به سایت عالی‌شهر نیز قرار شد با همکاری استانداری، معاونت عمرانی دانشگاه بوشهر طرح ریلی بین بوشهر و عالی‌شهر ایجاد شود که این طرح ریلی منحصر به دانشگاه آزاد تنها نیست بلکه دانشگاه آزاد در اجرای آن همکاری خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اضافه کرد: برای تکمیل طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد بوشهر نیز تصمیماتی گرفته شد از جمله اینکه تا دو سه سال آینده به تدریج طرح‌های عمرانی تکمیل شوند.

میرزاده با اشاره به تصویب فعالیت شرکت‎های دانش بنیان متعلق به دانشگاه آزاد بوشهر گفت: در همین ارتباط مقرر شد دانشگاه آزاد، اراضی لازم را برای تاسیس شرکت‌ها و پارک علم و فناوری تامین کند.

وی تاکید کرد: بر اساس مصوبات نشست امروز، اراضی دانشگاهی با مستندسازی توسط روسای واحدها تعیین تکلیف شوند و در چارچوب نیاز اقلیم استان، واحدهای جدید احداث شود.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: ایجاد مجتمع بزرگ فرهنگی در عالی شهر با مشارکت بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی استان، از دیگر مصوبات این نشست بود که در واحد بوشهر عملیاتی خواهد شد.

میرزاده اضافه کرد: ایجاد سرور میزبان، برای آموزش دانش‌آموزان و ایجاد گلخانه در واحد عالی شهر از دیگر مصوبات نشست هیئت امنای دانشگاه آزاد واحد بوشهر بود.

وی افزود: در دانشگاه آزاد بوشهر 41 رشته کارشناسی مصوب و هشت رشته دکترا تخصصی داریم که تا مهرماه این تعداد افزایش خواهد یافت./ فارس

ارسال نظر