کد خبر : 11165

یکی از معلمان معترض برازجانی مطرح کرد:

اجازه نخواهیم داد عده ای با فتنه گری از این تجمع بهره برداری سیاسی کنند

اجازه نخواهیم داد عده ای با فتنه گری از این تجمع بهره برداری سیاسی کنند

بوشهر24: یکی از معلمان معترض برازجانی گفت: اعتراضات ما کاملا صنفی و در جهت رفع مشکلات معلمان است و اجازه نخواهیم داد عده ای سود جو با فتنه گری و سوء استفاده، از این موضوع بهره برداری سیاسی کنند.

به گزارش " بوشهر 24 "، به نقل از ناصرون؛ تعدادی از معلمین برازجانی در اعتراض به آنچه تبعیض و تفاوت شغلی بین معلمان و سایر مشاغل از نظر حقوق و مزایا در دیگر دستگاهها عنوان می کردند، در مقابل اداره آموزش و پرورش دشتستان تجمع کردند.

یکی از معلمان معترض برازجانی گفت: اعتراضات ما کاملا صنفی و در جهت رفع مشکلات معلمان است و اجازه نخواهیم داد عده ای سودجو با فتنه گری و سوء استفاده، از این موضوع  بهره برداری سیاسی کنند.

وی با اشاره به این که متوسط حقوق و مزایای یک معلم، 800 تا 900 هزار تومان است، اظهار داشت:  از این میزان حدود 500 تا 600 هزار تومان حقوق و باقی مانده مزایا است. «بدی آب‌وهوا» و «فوق العاده مناطق کمتر توسعه یافته» از زمره مهم‌ترین مزایا هستند.

معلم معترض در ادامه گفت:  به صورت متوسط حدود 200 تا 300 هزار تومان از حقوق کسر می‌شود که «بیمه» و «بازنشستگی» در کنار وام‌هایی که تقریبا همه معلمان یکی دوتا از آن را دارند از زمره این کسورات است، اما حداکثر مبلغ حقوق یک فرهنگی در این شرایط به سختی از مرز یک میلیون تومان می‌گذرد.

وی افزود: تنها خواسته ما از وزیر آموزش و پرورش افزایش حقوق و مزایای معلمان است.

وی در پایان خطاب به نمایندگان مجلس گفت: انتظار ما از نمایندگان مردم این است که مستقیما به موضوع ورود کرده و دولت را مکلف به حل مشکلات معلمان کنند.

 

ارسال نظر