کد خبر : 11253

تخصیص 40 درصد اعتبارات عمرانی شهرستان دشتی به عمران روستایی

تخصیص 40 درصد اعتبارات عمرانی شهرستان دشتی به عمران روستایی

فرماندار دشتی گفت: عمران و آبادانی در روستاها و اجرای طرح‌های زیر ساختی در اولویت برنامه‌های شهرستان دشتی قرار دارد به گونه‌ای که ۴۰ درصد اعتبارات عمرانی شهرستان دشتی به عمران روستایی تخصیص یافته است.

به گزارش " بوشهر24 "، غلامرضا مهر جو صبح امروز در نشست با معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور در دشتی با بیان اینکه 80 هزار نفر در شهرستان دشتی سکونت دارند اظهار داشت: از این تعداد جمعیت 70درصدشان در شهرها و مابقی در روستاها  ساکن هستند.

وی با اشاره به اینکه 95 روستای شهرستان دشتی دارای سکنه هستند افزود: دراین شهرستان اکنون  49  دهیاری دربخش‌های مرکزی، کاکی وشنبه وطسوج فعالیت دارند و کار خدمات رسانی را به مردم ارائه می‌کنند.

فرماندار دشتی خاطر نشان کرد: 95 درصد جمعیت شهرستان دشتی از آب، برق و راه برخوردار هستند و این در حالی است که شهرستان دشتی به لحاظ منابع انسانی یکی از شهرستان‌های مطرح استان بوشهر است و در بخش آموزش عالی در حال حاضر دارای سه مراکز حوزه علمیه و علوم دینی است.

مهرجو بیان‌ کرد: این شهرستان از سه مرکز آموزش عالی دانشگاه پیام نور، مرکز علمی ـ کاربردی و دانشگاه آزاد برخوردار است و دارای یک مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای است که سالانه یک‌هزار نفر از آموزش‌های این مرکز بهره‌مند می‌شوند.

وی به اعتبارات اختصاص یافته به روستاها نیز اشاره و تصریح کرد: سال قبل 40 درصد اعتبارات عمرانی این شهرستان به عمران و توسعه روستاها اختصاص یافت.

فرماندار دشتی با بیان اینکه بیشترین اعتبارات به بخش‌های آب، آموزش، فرهنگ هنر و طرح‌های هادی اختصاص داده شده بیان کرد سال قبل280 میلیارد ریال برای عمران روستاها تخصیص یافت که 40 درصد کل اعتبارات شهرستان دشتی است و تحول خوبی در حوزه روستایی ایجاد کرد.

مهرجو بر لزوم جلب مشارکت‌های مردمی تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند همه نیازها را برطرف کند، می‌طلبد دهیاران و شوراها در جلب مشارکت‌های مردمی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه نگاه ما در سطح شهرستان یک نگاه همه‌جانبه‌نگر است، گفت: اعتبارات عمرانی توزیع شده در شهرستان بر اساس شاخص‌های جمعیتی است./ تسنیم

ارسال نظر