کد خبر : 11263

افزایش 10 درصدی صادرات محصولات کشاورزی بوشهر

 افزایش 10 درصدی صادرات محصولات کشاورزی بوشهر

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان بوشهرگفت: استان بوشهر با داشتن محصولات مهم کشاورزی دارای جایگاه مهمی در صادرات است بگونه‌ای که شاهد افزایش ۱۰ درصدی صادرات محصولات کشاورزی هستیم.

به گزارش " بوشهر24 "، عبدالرسول بهنام‌راد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه این استان در حوزه تولید محصولات کشاورزی دارای جایگاه مهمی است اظهار داشت: بیشتر محصولات کشاورزی استان بوشهر با کیفیت بالا است که نقش مهمی در صادرات دارد.

وی تولید خرما را یکی از محصولات مهم کشاورزی استان دانست و گفت: در استان بوشهر سالانه بیش از 150 هزار تن خرماد تولید می‌شود که با توجه به کیفیت بالای این محصول می‌توان با فرآوری محصول زمینه صادرات آن بیش از پیش افزایش داد.

معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: اکنون کمتر از 20 درصد محصولات خرمای استان بوشهر صادر می‌شود که با فرآوری آن می‌توان نقش مهم خرما در صادرات افزایش داد.

بهنام‌راد با بیان اینکه 22 واحد فرآوری محصولات کشاورزی در استان بوشهر فعال است تصریح کرد: 22 واحد فرآوری و بسته بندی خرما، ماهی و میگو در استان بوشهر فعال است که با توجه به صدور مجوزها لازم این تعداد واحد تولیدی افزایش می‌یابد.

وی از افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان بوشهر خبر داد و گفت: 9 هزار و 654 تن محصولات کشاورزی این استان سال قبل به خارج از کشور صادر شد که نسبت به سال ماقبل آن 10 درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به اینکه میگو بیشترین حوزه محصولات صادراتی استان بوشهر به خود اختصاص داده است افزود: محصولات صادراتی استان بوشهر شامل خرما، ماهی و میگو است که از سوی 18 واحد تولیدی به کشورهای هدف صادر شده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی جهاد کشاورزی استان بوشهر ارزش محصولات صادراتی کشاورزی را 16.7 میلیون دلار دانست و  بیان کرد: با برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده میزان صادرات محصولات کشاورزی در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی استان بوشهرخاطرنشان کرد: این واحد از مشکلاتی مانند نبود نقدینگی، پایین بودن توان مالی و نوسانات بازارهای بین المللی دچار مشکل هستند که لازم است برای تقویت و حل مشکلات این واحدها برنامه‌ریزی شود./ تسنیم

ارسال نظر