کد خبر : 11423

عامل بیش از 200 نوع بیماری گوارشی و سرطانی

عامل بیش از 200 نوع بیماری گوارشی و سرطانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: مصرف مواد غذایی ناسالم می‌تواند عامل ابتلا به بیش از 200 نوع بیماری از انواع بیماری‌های گوارشی تا سرطان‌ها باشند.

به گزارش " بوشهر 24 "، علیرضا رئیسی صبح امروز در همایش هفته سلامت در بوشهر با اشاره به شعار جهانی بهداشت اضافه‌ کرد: شعار امسال بهداشت جهانی ایمنی غذا از مزرعه تا سفره است و ارگان‌های مختلفی در رسیدن به آرمان‌ها و اهداف امسال سهیم هستند که می‌‌بایست با همکاری یکدیگر در تحقق آن و حفظ سلامت مردم کمک کنند.

وی افزود: می‌توان در مزارع که مواد غذایی در آن‌ها تولید می‌شود با مصرف اصولی و صحیح از آفت‌کش‌ها و کودهای صنعتی و شیمیایی و برداشت و حمل صحیح محصولات تولید شده اولین و مؤثرترین گام را در حفظ سلامت غذا برداشت که در این زمینه سازمان جهاد کشاورزی آموزش‌های لازم را در اختیار کشاورزان قرار می‌دهند.

این مقام مسئول تصریح‌ کرد: بیشتر مواد غذایی پیش از مصرف فرآوری می‌شوند و احتمال استفاده از افزودنی‌ها در آن‌ها وجود دارد که باید در این مورد نیز دقت ویژه‌ای صورت گیرد تا در کنار حفظ مواد غذایی ارزش غذایی و سلامت آن‌ها به خطر نیفتد و سازمان‌های مربوطه در این مورد بازرسی‌های لازم را انجام دهند.

رئیسی افزود: 5 اردیبهشت‌ماه در بوشهر همایش علمی با موضوع امنیت غذایی برگزار می‌شود که مباحث علمی در این حوزه مطرح و کارشناسان‌ آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند. نشست‌های هم‌اندیشی با ادارات و ارگان‌های مرتبط در حوزه سلامت برگزار می‌شود تا با یکدیگر امنیت غذایی را در جامعه حاکم کنیم که در این راستا به همکاری همشهریان نیز نیازمندیم.

رئیسی گفت: آموزش‌های لازم در تمام سطوح جامعه داده خواهد شد و با همکاری ارگان‌های مرتبط به‌ویژه جهادکشاورزی در زمینه میزان استفاده از کود و سم‌های کشاورزی انجام می‌شود.بررسی میزان سموم باقیمانده در محصولات کشاورزی، بهداشت محیط، بهداشت دهان و دندان ازجمله برنامه‌های ویژه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر است./ فارس

ارسال نظر