کد خبر : 11428

ضرورت توجه جوانان به مشاغل دانش‌بنیان دریایی

ضرورت توجه جوانان به مشاغل دانش‌بنیان دریایی

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر بر ضرورت توجه جوانان به مشاغل دانش‌بنیان دریایی تأکید کرد.

به گزارش " بوشهر 24 "، رضا آذین ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: نخستین جشنواره دانش‌آموزی دریا با هدف ترویج اهمیت راهبردی دریا و صنایع وابسته به آن در میان نسل جوان کشور از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی ریاست جمهوری با همکاری بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر تصریح کرد: این جشنواره در رشته‌های وبلاگ‌نویسی، نقاشی، کاریکاتور، عکس، مقاله‌پژوهی، شعر، داستان، فیلم کوتاه و ساخت ماکت و شناور کنترل از راه دور برگزار خواهد شد.

آذین تصریح کرد: بنیادهای نخبگان به عنوان نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان‌ها، همکاری نزدیکی با ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی در برگزاری این جشنواره دارند.

وی ادامه داد: برگزاری هرچه بهتر این جشنواره، با ابلاغ شیوه‌نامه برگزاری آن به بنیاد نخبگان استان بوشهر، در بهمن ماه سال گذشته، ستاد اجرایی جشنواره با حضور 20 دستگاه دولتی، خصوصی و نظامی از جمله آموزش و پرورش، سپاه، ارتش، استانداری، بنادر و دریانوردی، شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی، دانشگاه خلیج فارس، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان دانش‌آموزی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تشکیل شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر افزود: از جمله مصوبات این نشست می‌توان به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه دریا، بازدید از موزه دریایی و گشت‌های دریایی اشاره کرد.

آذین درباره اهمیت برگزاری این جشنواره گفت: بخش بزرگی از جمعیت استان بوشهر دارای مشاغل دریایی هستند اما این مشاغل به طور عمده به صورت سنتی پیگیری می‌شوند و امیدواریم این جشنواره در سوق دادن نسل‌های آینده به سمت مشاغل دانش بنیان دریایی موثر باشد.

وی با اشاره به قرار داشتن دومین بندر بزرگ ایران و بزرگترین پایانه نفتی کشور و تأسیسات و زیرساخت‌های دریایی دیگر در استان بوشهر، گفت: این جشنواره می‌تواند باعث شناخت بهتر دانش‌آموزان از علوم و مشاغل مرتبط با دریا شود.

آذین گفت: از اقدامات بنیاد نخبگان استان بوشهر برای حضور گسترده دانش‌آموزان و برگزاری باشکوه جشنواره دانش‌آموزی دریا می‌توان به برگزاری نشست هماهنگی با سازمان آموزش و پرورش استان، برگزاری نشست با پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهید خوشبخت بوشهر، چاپ و توزیع دو هزار پوستر جشنواره و هشت هزار فرم مسابقه خانوادگی دریا مسیر پیشرفت، ارسال پیامک انبوه به خبرنگاران و مدیران رسانه‌های مجازی و مکتوب، خبرگزاری‌ها، مدیران مدارس، استعدادهای برتر دانش‌آموزی و مسئولان استان، طراحی بنر متحرک اطلاع‌رسانی جشنواره و انتشار در سایت بنیاد نخبگان استان و تعدادی از سایت‌های خبری پرمخاطب استان، انتشار خبر فراخوان و پوستر جشنواره در خبرگزاری‌ها، سایت‌های محلی و نشریات استانی، برگزاری نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه‌های مجازی، مکتوب، خبرگزاری‌ها و صدا و سیما و اطلاع‌رسانی گسترده جشنواره از طریق شبکه‌های اجتماعی همراه و غیره اشاره کرد./ فارس

ارسال نظر