کد خبر : 11441

تخصیص 500 میلیارد ریال برای کمک بلاعوض به عشایر کشور

تخصیص 500 میلیارد ریال برای کمک بلاعوض به عشایر کشور

رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای کمک به عشایر تخصیص یافته است که با تصویب آن در هیئت دولت برای توزیع در اختیار تشکل‌های عشایری قرار می‌گیرد.

به گزارش " بوشهر 24 "، کرمعلی قندالی با بیان اینکه بحران خشکسالی صدمات قابل توجهی به عشایر وارد کرده است اظهار داشت: برای جبران تبعات خشکسالی به عشایر برنامه ریزی‌های مهمی صورت گرفته که در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه توزیع علوفه مدت دار برای دام‌های عشایر انجام شده تصریح کرد: 170 هزار تن علوفه مدت‌دار بین عشایر استان‌هایی که در بحران خشکسالی قرار دارند توزیع شده است.

رئیس سازمان امور عشایر کشور با اشاره به اینکه توزیع علوفه‌ها از طریق تشکل‌های عشایری صورت می‌گیرد گفت: 285 تشکل عشایری در کشور وجود دارد که تمامی امورات عشایر در بخش‌های مختلف بر عهده آنها است.

قندالی با اشاره به اینکه 100 میلیارد تومان تسهیلات برای جبران اثرات خشکسالی به عشایر پرداخت می‌شود گفت: این اعتبار از منابع داخلی بانک‌ها تامین می‌شود که مدت باز پرداخت‌ آنها 2 ساله است

وی با اشاره به اینکه علاوه بر اعتبار یادشده 500 میلیارد ریال به صورت بلاعوض به عشایر پرداخت می‌شود گفت: با تصویب  500 میلیارد ریال اعتبارات درخواستی از سوی سازمان امور عشایر در هیئت دولت، پرداخت آن به صورت بلاعوض از سوی تشکل‌های عشایری صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان امور عشایر کشور با اشاره به تخصیص 100 میلیارد ریال اعتبار برای خرید جو ویژه دام عشایر بیان کرد: تاکنون 77 میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص یافته است که در قالب توزیع علوفه به عشایر درراستای مقابله با بحران خشکسالی پرداخت شده است.

قندالی تصریح کرد: با تخصیص اعتبار یاد شده هشت هزار تن جو در بین عشایر 16 استان کشور توزیع شده است./ تسنیم

ارسال نظر