کد خبر : 11567

آموزش نیروهای ماهر نیروگاه اتمی در بوشهر

آموزش نیروهای ماهر نیروگاه اتمی در بوشهر

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون انرژی مجلس با نیروگاه اتمی بوشهر در ارتباط است به‌گونه‌ای که پس از بازدید از این نیروگاه مشکلات این مرکز انرژی بررسی می‌شود.

به گزارش " بوشهر 24 "، عبدالکریم جمیری بعدازظهر امروز در بازدید اعضای کمیسیون مجلس شورای اسلامی از نیروگاه اتمی بوشهردر جمع خبرنگاران با بیان اینکه این نیروگاه با تلاش متخصصان کشورمان به منصه ظهور رسید اظهار داشت: نیروگاه اتمی بوشهر نماد توانمندی فناوری و تخصص نیروهای مهندسی کشورمان در بخش انرژی هسته‌ای است.

وی با اشاره به اینکه بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس با نگاه توسعه‌ای به نیروگاه اتمی بوشهر صورت گرفته است گفت: 10 تن از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی امروزبا هدف کمک مجلس به سازمان انرژی اتمی و با نگاه به توسعه نیروگاه بوشهر صورت گرفته است .

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از تامین نیروهای ماهر نیروگاه اتمی بوشهر خبرداد و گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که  منعقد شده است مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کلاس‌هایی برای آموزش نیروهای مورد نیاز نیروگاه برگزار می‌کند تا نیروهای ماهر این مرکز انرژی در استان بوشهر تامین شود

وی با اشاره به اینکه مشکلات نیروگاه اتمی بوشهر در کمیسیون انرژی مجلس بررسی می‌شود گفت: این کمیسیون اکنون مرتبط با نیروگاه اتمی بوشهر است به‌گونه‌ای که پس از بازدید از این نیروگاه مشکلات این مرکز انرژی  در کمیسیون انرژی بررسی می‌شود.

جمیری با اشاره به اینکه نیروگاه اتمی بوشهر ظرفیت تولید یک‌هزارمگاوات برق را دارد گفت: با اجرای طرح‌های نیروگاهی در دست اقدام طظرفیت تولید برق انرژی پاک به چند برابر افزایش می‌یابد./ تسنیم

ارسال نظر