کد خبر : 11598

معاون دادستان بوشهر مطرخ کرد؛

آخرین خبر از وضعیت پرونده مضاربه صوری/ ماجرای 160 نفری که سود می گرفنتد ولی شکایت نکرده اند

آخرین خبر از وضعیت پرونده مضاربه صوری/ ماجرای 160 نفری که سود می گرفنتد ولی شکایت نکرده اند

بوشهر24: معاون دادستان بوشهر گفت: در جریان مال باختگان پرونده مضاربه صوری در استان بوشهر بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ نفر از استان‌های مختلف کشور درگیر هستند که در مرحله نخست ۲.۵ میلیارد تومان به مال باختگان پرداخت شد.

بوشهر 24: معاون دادستان بوشهر گفت: در جریان مال باختگان پرونده مضاربه صوری در استان بوشهر بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ نفر از استان‌های مختلف کشور درگیر هستند که در مرحله نخست ۲.۵ میلیارد تومان به مال باختگان پرداخت شد.

به گزارش " بوشهر 24 "، محسن مقدس بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه بی نظیرترین پرونده اخلال اقتصادی استان بوشهر در تاریخ قضایی بوشهر در دست پیگیری است اظهار داشت: در این پرونده که 5 هزار و 600 نفر درگیر این پرونده هستند به عنوان بی‌سابقه‌ترین و بی‌نظیرترین پرونده در تاریخ قضایی بوشهر محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اخلال‌گر اقتصادی در پرونده یاد شده 122میلیارد تومان در قالب مضاربه صوری از افراد مختلف وجه نقد دریافت کرده است گفت:5  هزار و 600 نفر درپرونده این مخل اقتصادی استان بوشهر شاکی هستند که تاکنون اقدامات مهمی برای پرداخت بخشی از وجه پرداختی مردم انجام شده است.

بازپرس و قاضی ویژه پرونده اخلال‌گر اقتصادی دادگستری بوشهر با بیان اینکه بخشی افراد که سود کلان دریافت کرده‌اند شکایت نکرده‌اند گفت: 160 نفر از افرادی که سود کلان تا 7 میلیارد تومان دریافت کرده‌اند شناسایی شده‌اند که بزودی این افراد به دادگاه فراخوانده می‌شوند.

مقدس با اشاره به اینکه بخشی از وجه مال باختگان پرداخت شده گفت: تاکنون 20 میلیارد و 500 میلیون تومان از اخلالگر اقتصادی کشف شده که در مرحله نخست از 5 هزار و 600 نفر مال باخته 627 نفر برای دریافت یک ششم وجه پرداختی خود فرا خوانده شدند که تاکنون 2.5 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه مانده حساب اخلال‌گر اقتصادی بوشهر اکنون 18 میلیارد تومان است، گفت: این متهم هیچگونه فعالیت اقتصادی نمی‌کرده و تنها به خرید و فروش خودرو اقدام می‌کرده است و در قالب قرارداد مضاربه صوری وجه نقد 5 هزار و 600 نفر را دریافت کرده است.

تسنیم نوشت؛ معاون دادستان بوشهر گفت: رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی در شعب ویژه در دادسرا و دادگاه بوشهر در حال انجام است.

مقدس تصریح کرد: دستگاه قضا برای احقاق حق مردم با عزمی راسخ وارد این پرونده شده است و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

ارسال نظر