کد خبر : 11616

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر عنوان کرد؛

ناکامی کلاهبرداری 40 میلیاردی در لباس مامور امنیتی در بوشهر

 ناکامی کلاهبرداری 40 میلیاردی در لباس مامور امنیتی در بوشهر

بوشهر24: فردی به هویت م ح مسئول یکی از کانوانهای تبلیغاتی شهر بوشهر با جعل عنوان مامور امنیتی و مهر و سربرگ یک سازمان دولتی قراردادی 40میلیارد ریالی با فرد بازرگانی ساکن شهر تبریز منعقد کرده بود.

بوشهر24: رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر گفت: با هوشیاری و دقت کاراگاهان پلیس آگاهی نقشه یک کلاهبرداری 40میلیاردی با جعل عنوان مامور امنیتی برملا شد.

به گزارش " بوشهر 24 "، سرهنگ شجاعی در تشریح این خبر گفت: فردی به هویت م ح مسئول یکی از کانوانهای تبلیغاتی شهر بوشهر با جعل عنوان مامور امنیتی و مهر و سربرگ یک سازمان دولتی قراردادی 40میلیارد ریالی با فرد بازرگانی ساکن شهر تبریز منعقد کرده بود.

وی اضافه کرد: براساس این قرارداد آقای"م-ح" بایستی تعداد 1000 عدد ماسک ضدگاز ساخت کشور روسیه با مبلغ یک میلیون 700 هزار دلار آمریکا معادل چهل میلیارد ریال به کشور وارد و تحویل خریدار بدهد و یک فقره چک تضمینی بابت ضمانت از وی دریافت کرده بود.

سرهنگ شجاعی اظهار داشت:متهم پس از انعقاد قرارداد از کشور خارج و قصد داشت با همکاری افرادمشخصی از جمله منشی دفتر تبلیغاتی خود چک دریافتی را نقد کند. وی تصریح کرد: پس از دستگیری خانم خ منشی کانون تبلیغاتی متهم فراری مشخص شد متن قرارداد جعلی با همکاری وی و در کانون موصوف نگارش و متهم فراری نیز مبلغ 2میلیارد ریال به حساب خانم منشی واریز کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان گفت: متاسفانه متهم فراری قبل از خروج از کشور با همکاری 4 نفر از کارکنان یکی از شعب بانکهای شهر بوشهر مبلغ زیادی از چک را نقد و به حساب شخص دیگری در خراسان واریز نموده و این شخص این مبلغ را که 20 میلیارد ریال بوده به متهم اصلی " م-ح" در کشور استرالیا انتقال داده است.

وی بیان کرد با توجه به بالا بودن مبلغ چک و عدم هماهنگی کارکنان بانک با رئیس یا معاون شعبه 4نفر از کارکنان بانک به اتهام همکاری با متهم دستگیر شدند. شجاعی خاطرنشان کرد: در این رابطه تا کنون 6نفر متهم دستگیر شده و دو نفر تحت تعقیب پلیس می باشند اظهار داشت: تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

ارسال نظر