کد خبر : 11625

برترین‌های جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در بوشهر معرفی شدند

 برترین‌های جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در بوشهر معرفی شدند

بعداز بررسی ۱۵ طرح برگزیده توسط هیئت داوران طرح‌های برتر پنجمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در بوشهر معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش " بوشهر 24 "، پنجمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در بوشهر عصر امروز با معرفی طرح‌های برتر به کار خود پایان داد.

دبیر پنجمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در این مراسم تجلیل از برترین‌های این جشنواره با تشریح فرآیند داوری اختراعات اظهار داشت: در این جشنواره 8 داور استانی و 4 داور از کمیته داوری بنیاد ملی نخبگان اختراعات را ارزیابی و نفرات برتر را انتخاب کردند.

رضا آذین با بیان اینکه 151 طرح از 26 استان کشور به دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در بوشهر ارسال شد اظهار داشت: از این تعداد 15 طرح از سوی 70 استاد داخلی و خارجی داوری و به مرحله نهایی راه یافته‌اند.

وی افزود: در جشنواره 10 درصد طرح‌ها به دور دوم رسیدند گفت: از این 15 طرح  انتخاب  شده در دور دوم 5 طرح انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفتند. از 5 طرح انتخاب شده 2 تن از مخترعان بوشهری هستند.

در این مراسم از برترین‌های پنجمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس با اهدا جوایزی تجلیل شد.

در این جشنواره مهدی دیانی در دشتی با اخترع نسل جدید عایق‌های حرارتی، رطوبتی، سعید کریمی با ساخت شفت‌های انتقال نیروی برج‌های خنک کننده، روح‌الله عبداللهی با ساخت مبدلDC – AC،40 پالسه مبتی بر اتوترانسفورماتور، غلامعلی حقیقت با ساخت سیستم اندازه‌گیری جریان ولتاژ در تابلوهای فشار متوسط با استفاده از عایق روغنی و محمد حسین گورکی با ساخت تمیز کننده و جمع آوری کننده ذرات معلق از خطوط نفت لوله وگاز به عنوان 5 نفر برتر در جشنواره ملی دانایی خلیج فارس معرفی شدند.

ارسال نظر