کد خبر : 11626

۲۵ میلیارد ریال برای تکمیل دانشکده معماری بوشهر نیاز است

 ۲۵ میلیارد ریال برای تکمیل دانشکده معماری بوشهر نیاز است

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: دانشکده معماری وشهرسازی بوشهر که دربافت تاریخی بوشهر بنا شده تاکنون ۸۵ درصد آن اجرا شده و برای تکمیل آن به ۲۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش " بوشهر 24 "، سیدمحمدحسن باستی ظهر امروز در بررسی وضعیت ساخت دانشکده معماری و شهرسازی بوشهر با بیان اینکه این دانشکده در بافت تاریخی بوشهر بنا شده است اظهار داشت: معماری در بافت تاریخی بوشهر سبب شده هدف گردشگران به بوشهر شود بگونه‌ای که بافت تاریخی بوشهر جلوه‌ای زیبا از هویت فرهنگی، اجتماعی و معماری این منطقه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بافت تاریخی بوشهر دارای جلوه‌ای منحصر بفرد از معماری ایرانی اسلامی است گفت: در بافت تاریخی بوشهر اصول مهندسی و فنی در استفاده بهینه از وضعیت آب و هوایی و پیشگیری از حوادث نامترقبه رعایت شده و این در حالی است که روابط اجتماعی فرهنگی ساکنان این بافت به هم پیوند می‌‌دهد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه دانشکده معماری و شهرسازی بوشهر در بافت تاریخی این شهر ایجاد شده گفت: این بنا با زیربنای 7 هزار متر مربع در 2 فاز اجرا شده که فاز نخست آن 4 هزار متر مربع مساحت دارد.

باستی با اشاره به اینکه در ساخت دانشکده معماری و شهرسازی بوشهر 7 میلیارد تومان تاکنون سرمایه گذاری شده بیان کرد: در ساخت این بنا که 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد تاکنون 7 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و برای تکمیل آن به 2.5 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته برای ادامه ساخت دانشکده معماری و شهرسازی بوشهر 1.5 میلیارد تومان تخصیص یافت بیان کرد: 15 درصد باقی مانده این ساختمان تا 4 ماه آینده تکمیل می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر افزود: ساختمان دانشکده معماری و شهرسازی دارای 16 اتلیه هنری، 11 کلاس درس و 2 سالن قضاوت است که در این ساختمان سالن اجتماعات 180 نفره ایجاد شده است./ تسنیم

ارسال نظر