کد خبر : 11776

پرداخت مطالبات معلمان حق‌التدریس استان بوشهر تا پایان اردیبهشت ماه

بوشهر24: سرپرست آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان اردیبهشت ماه مطالبات معلمان حق‌التدریس را پرداخت کنیم.

به گزارش " بوشهر 24 "، علیمراد کرمی ظهر امروز در آیین بزرگداشت مقام معلم در استان بوشهر با اشاره به جایگاه و مقام معلم اظهار داشت: تکریم معلم بر همگان واجب است، جایگاه ارزشمند معلمان بر کسی پوشیده نیست لذا حل مشکلات ایشان باید دغدغه همه مسئولان باشد.

کرمی اضافه کرد: یکی دیگر از دغدغه‌های معلمان که در سال‌های اخیر همواره مورد اعتراض آنان بوده موضوع حق‌ا‌لتدریس‌هاست و در این زمینه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر تمام همت خود را به کار بسته تا مشکل پرداخت حق‌التدریسی‌ها تا پایان اردیبهشت ماه حل شود.

کرمی بیان داشت: پرداخت دیون از جمله مشکلات آموزش و پرورش استان بوشهر است که با توجه به اینکه سال گذشته سال مالی خوبی نبود نتوانستیم آنها را پرداخت کنیم و با توجه به افزایش بودجه آموزش و پرورش در سال‌جاری امیدواریم بتوانیم بخشی از این دیون را پرداخت کنیم.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش بزرگترین سرمایه‌های انسانی جامعه است و این سازمان به هیچ عنوان سازمانی مصرفی نیست.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: در چند سال اخیر فرهنگیان مطالبات مختلف صنفی داشتند که همواره تلاش شده تا مطالبات آنان محقق شود.

کرمی با تاکید بر ارتقا سطح معیشت فرهنگیان اضافه کرد: برای پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته در بوشهر مشکلاتی داریم که در حال پیگیری برای حل این معضل هستیم و امیدواریم تا خرداد ماه امسال حل شود.

حبیب فکوری معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش استان بوشهر نیز گفت: امسال 214 معلم در استان بوشهر در سطح منطقه، 10 معلم در سطح استان و یک معلم در سطح کشوری به عنوان معلم نمونه انتخاب شدند./ فارس

ارسال نظر