کد خبر : 11812

اجرای فاز نخست طرح دهکده گردشگری بوشهر در ۱۰۰ هکتار

اجرای فاز نخست طرح دهکده گردشگری بوشهر در ۱۰۰ هکتار

استاندار بوشهر گفت: بوشهر با داشتن سواحل زیبا و قابلیت‌های فراوان زمینه مناسبی را برای اجرای طرح دهکده گردشگری فراهم کرده که فاز نخست این طرح در ۱۰۰ هکتار اجرا می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، مصطفی سالاری بعدازظهر امروز در نشست با هیئت اتریشی در بوشهر با بیان اینکه این استان دارای  قابلیت‌های مهمی در حوزه گردشگری است اظهار داشت: طرح جامع دهکده گردشگری بوشهر تهیه و آماده اجرا است.

وی با اشاره به اینکه ساحل ورودی بوشهر برای اجرای طرح دهکده گردشگری در نظر گرفته شده است تصریح کرد: فاز نخست این طرح 100 هکتار طراحی شده که اکنون عملیات زیرساختی آن در اجرا است.

استاندار بوشهر، با اشاره به ویژگی‌های دهکده گردشگری بوشهر بیان کرد: این دهکده ضمن اینکه جلوه و منظره زیبایی از خلیج فارس برای گردشگران قرار داده امکانات مهمی برای اجرای طرح‌هایی مانند بازی‌های دریایی، رستوان، هتل وانواع تفریحات فراهم کرده است.

سالاری با تاکید بر این نکته که دهکده گردشگری بوشهر جذابیت‌های مهمی برای سرمایه گذاری دارد افزود: این دهکده با قرار داشتن در موقعیت بسیار مهم دریا و خشکی ظرفیت‌های مهمی در حوزه سرمایه گذاری ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه امکانات و تسهیلات مهمی برای سرمایه گذاران حوزه گردشگری ساحلی ارائه می‌شود افزود: با تکمیل زیرساخت‌های دهکده گردشگری  ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران در این بخش فراهم می‌شود و این در حالی است که بوشهر برای گردشگران داخلی و خارجی شناخته شده است.

هیئت اتریشی نیز که از قابلیت‌های گردشگری بوشهر و تنگستان دیدن کرده بود تصریح کردند: برای ارائه طرح‌ها در دهکده گردشگری ساحلی بوشهر ضمن انجام مطالعات قابلیت‌های و ظرفیت‌ها بررسی می‌شود.

آنان بر ارائه طرح جامع جذب گردشگران تاکید کردند و اظهار داشتند: طرح جامع گردشگری برای جذب توریست در دهکده گردشگری بوشهر بر اساس ظرفیت‌های موجود طراحی و ارائه می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر