کد خبر : 11822

پورفاطمی: پیشنهاد مجلس برای استخدام یکی از فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش

پورفاطمی: پیشنهاد مجلس برای استخدام یکی از فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس پیشنهاد داده‌ایم که باید یکی از فرزندان فرهنگیان در آموزش وپرورش استخدام شود.

به گزارش " بوشهر24 "، حجت‌الاسلام سید محمدمهدی پورفاطمی صبح امروز در آیین گردهمایی فرهنگیان شهرستان دشتی اظهار داشت: روز معلم روز شکوفایی نظام جمهوری اسلامی است و اگر قدر معلم دانسته شود کشور بر اساس منطق و توسعه پیش می‌رود.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: منابع غنی یک کشور منابع انسانی است و اگر منابع غنی انسانی را توسعه دهیم کشوری پیشرفت می‌کنیم.

وی ادامه داد: معلم وقتی با آرامش می‌تواند زندگی کند که دولت حقوق او را رعایت کند و در مجلس نامه‌ای برای مطالبات معلمین نوشته‌ایم و از وزیر خواسته‌ایم حقوق معلمین بر اساس حقوق نفت و پتروشیمی مقایسه شود.
پورفاطمی اضافه کرد: نباید حقوق معلمان با مشاغل پایین مقایسه شود و غیر از حقوق باید شان و منزلت فرهنگیان نیز حفظ شود و معلمان دارای کارت ویژه جهت ایاب و ذهاب،مسکن و درمان باشند.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید حقوق مغفول بازنشستگان و مطالبات آن‌ها را پرداخت کرد و حقوق و مطالبات فرهنگیان شاغل نیز باید پرداخت شود و این زمانی محقق می‌شود که مشکلات یکی پس از دیگری حل شود و در مجلس پیشنهاد داده‌ایم که باید یک فرزند فرهنگی در آموزش و پرورش استخدام شود.
پورفاطمی گفت: با پیگیری و تلاش فرماندار دشتی معادل بودجه استانی بودجه ملی را به شهرستان تزریق کردیم و در شهرستان‌های دشتی و تنگستان تمام بودجه مصوب تخصیص پیدا کرد که این کار در دولت گذشته تنها 40 درصد محقق می‌شد.
وی یادآور شد: در بخش شنبه و طسوج پس از آن حادثه تلخ زلزله، بیشترین ساخت وساز انجام شد و به اتفاق فرماندار بخشی از اعتبار دیوار کشی را گرفتیم و پیگیر مطالبات بقیه آن هستیم.
پورفاطمی افزود: احداث اسکله لاور، سد خاییز، جاده‌های خورموج تا لاور، ورودی خورموج، خورموج به مل گل و اختصاص هفت میلیارد و 200 میلیون تومان از دیگر مصوبات دولت و اعتبار ملی در منطقه بوده است.
مدیر آموزش وپرورش دشتی نیز گفت: با همدلی و خرد جمعی موفقیت‌های زیادی در زمینه آموزش و پرورش می‌توانیم کسب کنیم.
احمد طیبیان مجرد افزود: در بحث کنکور دانش‌آموزی با کمک مسئولان توانسته‌ایم کارهای خوبی انجام دهیم و امیدواریم به نتیجه خوبی دست پیدا کنیم.
وی ادامه داد: از فرماندار برای مساعدت و نگاه ویژه به آموزش وپرورش تشکر می‌کنم و 900 میلیون تومان برای تعمیر و تجهیز و هوشمندسازی در سال گذشته به آموزش و پرورش اختصاص یافت.
در ادامه از خانواده دو نفر از خیرین مدرسه ساز خواجه‌پور و حسین‌پور و 15 تن از معلمان نمونه شهرستان دشتی تجلیل شد./ فارس

ارسال نظر