کد خبر : 11834

جمیری: دغدغه‌های معیشتی معلمان استان بوشهر برطرف شود

جمیری:  دغدغه‌های معیشتی معلمان استان بوشهر برطرف شود

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه رفع مشکلات معلمان در افزایش کیفیت آموزشی موثر است لازم است دغدغه اولیه معلمان که همان تامین معیشت است برطرف شود.

به گزارش " بوشهر 24 "، عبدالکریم جمیری ظهر امروز در نشست با معاون وزیر آموزش و پرورش در بوشهر با بیان اینکه مقام و جایگاه معلم بسیار پرارزش و با اهمیت است اظهار داشت: در دین مقدس اسلام شغل معلمی به عنوان شغل انبیا معرفی شده و دارای جایگاه اجتماعی بالایی است.

وی از دانش‌آموزان به عنوان آینده سازان جامعه اسلامی یاد کرد و افزود: اساتید و معلمان باید با تلاش خود آینده روشنی را برای کشور رقم بزنند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعلیم و تربیت رسالت مهمی است که معلمان باید نسبت به آن بسیار با دقت عمل کنند. افزود: مقام معلم مقام بلندی است هرچند نتوانسته‌ایم در عمل این جایگاه را به خوبی تکریم و قدرشناسی کنیم.

جمیری شکوفایی استعدادها در گروه فعالیت معلمان دانست و گفت: هر توسعه و پیشرفتی در کشور در گرو معلمانی است که آنها زمینه شکوفایی استعدادها را فراهم تا جامعه را به سوی پیشرفت سوق دهند.

وی رضایت مندی معلمان در عرصه فعالیت و علم‌آموزی مهم دانست و تصریح کرد: آن چیزی که می‌تواند این معنا را محقق کند رضایتمندی معلم در میدان تعلیم و تربیت است که اگر این رضایتمندی حاصل نشود نمی‌تواند به کار انسان سازی خود توجه داشته باشد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بر حل مشکلات و رفع دغدغه‌های اولیه معلمان تاکید کرد و خاطر نشان کرد: متاسفم که امروز به گونه‌ای عمل کرده‌ایم که خواسته‌های اولیه فرهنگیان درجامعه مطرح می‌شود و معلمان به جای بیان دغدغه‌هایشان در زمینه کیفیت آموزشی باید پیگیر دغدغه‌های اولیه شان باشند.

جمیری با بیان اینکه تمامی مسئولان عالی کشوری در حل مشکلات بودجه‌ای آموزش و پرورش تلاش می‌کنند گفت: امروز قوای سه گانه پیگیرحقوق، مطالبات و دغدغه معلمان هستند./ تسنیم

ارسال نظر