کد خبر : 11852

امام جمعه خورموج: مشکلات آموزش و پرورش مورد توجه قرار بگیرد

امام جمعه خورموج: مشکلات آموزش و پرورش مورد توجه قرار بگیرد

توجه به آموزش و پرورش نشان از برنامه ریزی برای توسعه و پیشرفت است چراکه پیشرفت بدست جوانان که تربیت شده آموزش و پرورش هستند رقم می‌خورد.

به گزارش " بوشهر24 "، حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح در خطبه‌های نماز جمعه خورموج با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به عنوان زیرساخت پیشرفت و توسعه است، اظهار داشت: توجه به آموزش و پرورش نشان از برنامه ریزی برای توسعه و پیشرفت است چراکه  پیشرفت بدست جوانان که تربیت شده آموزش و پرورش هستند رقم می‌خورد.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی که مشکلات آموزش و پرورش مورد توجه قرار بگیرد گفت: بازنگری در مشکلات آموزش و پرورش در حوزه‌‌های گوناگون معیشتی، فضای درسی و نرم‌افزاری می‌تواند در حل مشکلات فرهنگیان کارگشا باشد.

خطیب نماز جمعه خورموج با تاکید برتوجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش افزود: اجرایی شدن مفاد این سند بسیاری از مشکلات پیش روی فرهنگیان را برطرف می‌کند.

مصلح با تاکید بر این نکته که بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی فصل الخطاب تیم مذاکره کننده قراربگیرد تصریح کرد: تیم مذاکره کننده هسته‌ای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی را فصل الخطاب قرار داده و عزتمندانه از منافع ایران دفاع کنند.

امام جمعه خورموج با اشاره به تهدیدات آمریکا در مذاکرات هسته‌ای بیان کرد: ایران اسلامی با اقتدار و عظمتی که دارد هیچ کشور وقدرتی توانایی ندارد به آن تعرض کند چراکه کشورتعرض کننده نابود و سیه روز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مذاکره زیر سایه تهدید هرگز برای ملت ایران قابل پذیرش نیست گفت: مسئولان سیاست خارجی در مذاکره باید از موضع قدرت و اقتدار مذاکره کنند تا بدانند ایران اسلامی از حقوق خود ذره‌ای کوتاه نمی‌آید.

مصلح با محکوم کردن جنایات آل سعود علیه مردم مسلمان و مظلوم یمن گفت:این جنایات ویران کننده علیه مردم مظلوم و بی دفاع یمن در برابرچشمان سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشر و شورای امنیت همچنان ادامه دارد و آنان سکوت اختیار کرده‌اند.

خطیب نماز جمعه خورموج با بیان اینکه صلیب سرخ جهانی رسالت خود را در بحران یمن فراموش کرده است افزود: صلیب سرخ جهانی با بی تفاوتی در امداد درسانی به مردم آسیب دیده بنا به رسالت خود عکس‌العملی نشان نمی‌دهد که جای تاسف دارد.

وی افزود: اکنون مردم ستم دیده یمن نیاز به دارو، غذا و لوازم ضروری زندگی دارند که باید صلیب سرخ جهانی در این راستا بی تفاوت نباشد ورسالت خود را انجام دهد.

امام جمعه خورموج از مجامع بین‌المللی و سازمان کنفرانس اسلامی خواست بیش از این انسانیت و وجدان را زیرپا نگذاشته و حمایت از آل سعود را کنار گذاشته و از مردم مظلوم یمن دفاع کنند.

نمازگزاران خورموجی پس از اقامه نماز جمعه با راهپیمایی خود ضمن ابراز انزجار از جنایات آل سعود، حمایت‌های بی دریغ خود را از مردم ستم دیده یمن اعلام کردند./ تسنیم

ارسال نظر