کد خبر : 11853

آزادی ۴ زندانی جرائم غیرعمد در بوشهر با کمک ستاد دیه

آزادی ۴ زندانی جرائم غیرعمد در بوشهر با کمک ستاد دیه

مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهر گفت: با کمک‌های خیران، نیکوکاران، تخفیف شکات و با مشارکت مدیرعامل ستاد دیه کشور ۴ زندانی جرائم غیر عمد مالی از زندان بوشهر آزاد شدند.

به گزارش " بوشهر 24 "، سید اسماعیل موسوی‌ حقیقی با بیان اینکه ستاد دیه استان بوشهر از فعال‌ترین ستادهای کشور است اظهار داشت: مردم نیکوکارو خیر استان بوشهر با مشارکت همه جانبه در امور خداپسندانه تلاش خود را برای کمک به همنوعان خود انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان ستاد جشن گلریزان استان بوشهر فعال شده است گفت: امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در 22 نقطه استان بوشهر جشن گلریزان برگزار می‌شود که در این راستا رایزنی‌هایی نیز برای مشارکت شرکت‌های نفتی و گازی پارس جنوبی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمدمالی انجام شده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهربا اشاره به اینکه سال قبل 114 زندانی به آغوش گرم خانواده بازگشتند گفت: این افراد که 14 میلیارد تومان بدهکار بودند خیران در آزادی این زندانیان 4 میلیارد تومان پرداخت کردند که با گذشت شکات و تامین بخشی از بدهی آنها از طریق بلاعوض و تسهیلات 114 زندانی در استان بوشهر آزاد شدند.

موسوی، با بیان اینکه هم اینک 149 زندانی جرائم غیرعمد مالی در زندان هستند گفت: این افراد 17 میلیارد تومان بدهکار هستند که با تامین 30 درصد این میزان بدهی می‌توان زمینه آزادی این افراد را فراهم کرد.

وی، با بیان اینکه بخش عمده‌ای از جرائم غیرعمد مالی زندانیان مربوط به پرداخت نکردن مهریه است گفت: در صدد هستیم طرح بیمه شدن مهریه‌ها را اجرایی کنیم که با اجرایی شدن این طرح بخش عمده‌ای از مشکلات ستاد دیه استان بوشهر در حوزه مهریه برطرف می‌شود.

مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهر از آزادی 4 زندانی جرائم غیر عمد در بوشهر خبرداد و گفت: در سفر مدیرعامل ستاد دیه کشور به استان بوشهر با موافقت وی میزان بدهی 4 نفر یاد شده را تامین و از زندان آَزاد شدند.

موسوی گفت: این 4 نفر 290 میلیون تومان بدهکار بودند که با پرداخت بدهی آنان از بند آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

وی با اشاره به اینکه 4 نفر دیگر در آستانه آزادی هستند گفت: علاوه بر 4 نفر یاد شده، با موافقت مدیرعامل ستاد دیه کشور 4 نفر دیگرکه بدهی آنان 500 میلیون تومان است بخشی از بدهی آنها تامین شد که با گذشت شکات از بخشی از طلبی خود این 4 نفر بزودی آزاد می‌شوند.

مدیرعامل ستاد دیه استان بوشهربا اشاره به اینکه زن و شوهری به سبب بدهی غیرعمد در زندان هستند افزود: این زن و شوهر که دارای 4 فرزند هستند مدتی است به سبب بدهی غیرعمد در زندان هستند که تلاش می‌شود بدهی این دو زندانی که 600 میلیون تومان است با مشارکت خیران، گذشت شکات، پرداخت بلاعوض و تسهیلات بانکی پرداخت شود و به جامعه برگردند./ تسنیم

ارسال نظر