کد خبر : 11873

ایجاد پارک و فضای تفریحی در تمامی روستاهای استان بوشهر

بوشهر24: سالاری، استاندار بوشهر از ایجاد پارک و فضای تفریحی در تمامی روستاهای استان بوشهر خبر داد.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر مصطفی سالاری در همایش شوراهای اسلامی شهرستان دشتستان اظهار داشت: شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزیدگان مردم هستند و با پیوندی که با جامعه پیرامونی خود دارند نسبت به بسیاری از مشکلات آگاهی لازم را دارند.
وی تصریح کرد: شوراها می‌توانند مسائل و مشکلات مردم را با دولت در میان بگذارند و در اجرای طرح‌های دولت نقش مهمی ایفا کنند.
استاندار بوشهر افزود: باید در اجرای برنامه‌ها و طرح‌هایی که در شهرها و روستاها صورت می‌گیرد از ظرفیت شوراها و دهیاری‌ها استفاده شود.
دکتر سالاری بیان کرد: شوراها و دهیاری‌های باید مشکلات مردم را جویا شوند و براساس اولویت‌ها برای رفع آن‌ها به دستگاه‌های اجرایی اطلاع دهند.
شوراها و دهیاری‌ها بزرگترین سازمان‌های مردم نهاد هستند
وی با اشاره به اینکه شوراها و دهیاری‌ها بزرگترین سازمان‌های مردم نهاد هستند، گفت: تعامل شوراها‌ی اسلامی شهرها و روستا با شهرداری‌ها و دهیاری‌ها یک امر ضروری است و اگر اختیاراتشان را به درستی رعایت کنند هیچ اختلافی صورت نخواهد گرفت.
شوراهای اسلامی در انتخاب شهرداران و دهیاران دقت عمل داشته باشند
استاندار بوشهر تاکید کرد: شوراهای اسلامی در انتخاب شهرداران و دهیاران دقت عمل داشته باشند و فردی را برگزینند که بتوانند برای مردم به نحو شایسته خدمت کنند.
دکتر سالاری خاطرنشان کرد: باید با کمترین هزینه بهترین امکانات، فضای تفریحی و رفاهی برای مردم فراهم شود.
وی یادآور شد: در برنامه‌های امسال بسیاری از ایده‌ها و نظرات مردم و صنف‌ها که در نشست توسعه بخش‌های استان مطرح شد را لحاظ کرده‌ایم و در راستای آن‌ها گام برخواهیم داشت.
امسال نشست هم‌اندیشی شهرستان‌ها برگزار خواهد شد
استاندار بوشهر افزود: در سال 94 نشست‌های هم‌اندیشی در سطح شهرستان‌ها برای ساماندهی و رفع مشکلات برگزار خواهد شد.
طرح سلامت دهان و دندان در استان بوشهر اجرا می‌شود
وی گفت: در نیمه نخست امسال به همت دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر طرح سلامت دهان و دندان در استان بوشهر در مرحله اول برای رده زیر 14 سال اجرایی می‌شود که هر شش ماه یکبار تحت معاینه و خدمات دندان پزشکی به صورت رایگان قرار می‌گیرند.
اجرای طرح پیشگیری از بیماری قلبی، عروقی و دیابت در استان بوشهر
دکتر سالاری، با اشاره به اجرای طرح پیشگیری از بیماری قلبی، عروقی و دیابت در استان بوشهر بیان کرد: اجرای این ویژه افراد سنین 30 سال به بالا است که پس از نمونه‌برداری از خون افراد در صورت مشاهده بیماری قلبی، عروقی و دیابت تحت نظارت و مراقبت درمانی پزشکان متخصص قرار می‌گیرند.
وی تاکید کرد: امیدواریم با اجرای این طرح‌های درمانی بهداشتی شاهد سیر نزولی بیماری‌ها و کنترل آنها در استان بوشهر باشیم.

احداث چمن مصنوعی برای روستاهای بالای 700 نفر جمعیت
استاندار بوشهر افزود: در سال گذشته برای روستاهای بالای یک هزار نفر جمعیت زمین چمن مینی فوتبال مصنوعی ایجاد شد که امسال در راستای این طرح، در روستاهای بالای 700 نفر جمعیت زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال احداث خواهد شد و طی یک ماه آینده عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود.
دکتر سالاری بیان کرد: همچنین برای شهرها براساس معادل سازی امکانات ورزشی و به نسبت جمعیت زمین‌های ورزشی احداث می‌شود.
ایجاد پارک و فضای تفریحی در تمامی روستاهای استان بوشهر
وی گفت: در سال 94 روستاهای استان بوشهر به 9 سطح دسته‌بندی شده‌اند، تا برای تمامی روستاهای استان فضای تفریحی و پارک به همراه وسایل بازی کودکان و نوجوانان احداث شود.
استاندار بوشهر اظهار کرد: مبنای ما در اجرای پروژه‌های عمرانی و توسعه شهر و روستاها براساس عدالت و اولویت‌ها خواهد بود.

ارسال نظر