کد خبر : 11877

ساخت دانشکده فنی و مهندسی جم در پیچ و خم تغییر دولت‌ها باز ماند

ساخت دانشکده فنی و مهندسی جم در پیچ و خم تغییر دولت‌ها باز ماند

دانشکده فنی و مهندسی جم یکی از دانشکده‌های دانشگاه خلیج فارس است که احداث این دانشکده از مطالبات اصلی مردم شهرستان جم است.

به گزارش " بوشهر 24 "، شهرستان جم از شهرستان‌های جنوبی کشور و استان بوشهر است که از لحاظ علمی و فرهنگی سابقه‌ای درخشان دارد و با ایجاد دانشگاه‌ها، به سمت روزهای درخشان خود برمی‌گردد.

دانشکده فنی و مهندسی جم در مهرماه سال ۱۳۸۹راه‌اندازی شد و در حال حاضر با ۴۰۰ دانشجو در شهرک پردیس جم در دو رشته مهندسی صنایع و مهندسی نرم افزار دانشجو می‌پذیرد.

این دانشکده در سال‌های گذشته از لحاظ علمی پیشرفت‌های خوبی داشته است و حتی سال گذشته دانشجویان این دانشکده در قبولی کارشناسی ارشد نیز کارنامه بسیار خوبی از خود برجای گذاشتند.

حضور این دانشکده با استقبال و خوشحالی مردم علم و فرهنگ‌دوست شهرستان جم مواجه شد و این دانشکده فرصتی بزرگ برای توسعه علم و فرهنگ و نیروی انسانی شهرستان جم است.

عدم ایجاد زیرساخت‌ها در این دانشکده، موجب شده است تا نگرانی‌هایی درباره انتقال این دانشکده به شهرستانی دیگر یا حذف آن در رسانه‌ها و افکار عمومی ایجاد شود.

ساخت ساختمان دانشکده فنی و مهندسی جم از مصوبات سفرهای استانی دولت دهم بود اما متاسفانه سالاری استاندار بوشهر در سخنان خود در جم گفت که فعلا برنامه‌ای برای احداث این دانشکده نداریم!

ساخت دانشکده از مطالبات مردم و شوراهای جم است

رئیس شورای اسلامی شهرستان جم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ساخت دانشکده فنی و مهندسی جم از مطالبات مردم و شوراهای اسلامی شهرستان جم است و وجود آن در جم غنیمت می شمریم.

علی پریشان ادامه داد: احداث دانشکده از مصوبات سفرهای استانی دولت قبل بود ولی به دلیل کمبود اعتبارات و همچنین تغییر دولت ها و همچنین نبود پیگیری جدی، از احداث باز ماند.

پریشان ادامه داد: با توجه به حضور صنعت، این دانشگاه می تواند در تربیت نیروهای متخصص مهندسی و فنی گام های خوبی بردارد و نیاز است زیرساخت های آن ایجاد شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر جم در ادامه با اعلام آمادگی شورای شهر و شهرداری جم برای همکاری با این دانشکده، بیان داشت: در زمان ریاست سابق دانشکده فنی و مهندسی جم، علیرغم تلاش های خوب وی، تعامل خوبی با مسئولان شهرستان جم نداشت.

علی پریشان تصریح کرد: اجازه انتقال دانشکده به شهرستانی دیگر، یا حذف آن نخواهیم داد و از مسئولان شهرستان، مسئولان دانشگاه خلیج فارس و نماینده مردم در مجلس می خواهیم در زمینه ایجاد زیرساخت ها، تلاش کنند.

 

http://media.mehrnews.com/d/2015/05/08/4/1684713.jpg

زیرساخت های دانشکده ایجاد شود

رئیس دانشکده فنی و مهندسی جم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جم از معدود شهرستان هایی است که دانشکده دولتی دارد.

مهدی باقری گفت: این دانشکده هیچ زیرساختی ندارد و بعد از چهار سال هنوز زیرساخت هایی برای آن ایجاد نشده است.

باقری اضافه کرد: دانشکده فنی و مهندسی جم، پنج خوابگاه در سطح شهر جم دارد و نیاز است که هم در زمینه دانشکده و هم خوابگاه‌ها، زیرساخت‌هایی ایجاد شود.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی جم گفت: در صورت ساخت ساختمان دانشکده ، قطعا فرصت تولید علم و درخشش بیشتر دانشجویان و اساتید این دانشکده مهیا می‌شود.

احداث دانشکده به علت مبلغ بالا در دستور کار قرار نگرفت

فرماندار جم در گفتگو با خبرنگار مهر در زمینه احداث دانشکده فنی و مهندسی جم گفت: احداث ساختمان دانشکده باید در دستور کار قرار گیرد.

عبدالله نداری افزود: در سفر استانی دولت قبل، ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این دانشکده تصویب شد که باید نفت این مبلغ را تامین می کرد اما متاسفانه این مبلغ نیز به سرنوشت سایر مصوبات شهرستان چون اجرای طرح آبخیزداری و خط کوثر دچار شد و این مبلغ برای احداث دانشکده فنی و مهندسی جم هرگز تخصیص نیافت.

عیدالله نادری ادامه داد: از زمان حضور در شهرستان پیگیری هایی در راستای ساخت دانشکده انجام دادیم که به علت مبلغ بالای مصوبه، مورد تایید قرار نگرفت.

فرماندار جم خاطرنشان کرد: حمایت از این دانشکده را بر خود لازم می دانم و در مذاکراتی که با دکتر مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس داشتیم، پیشنهاد کردیم با رقم کمتری احداث دانشکده فنی و مهندسی جم در چند فاز شروع شود و ما نیز در حد توان، کمک خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان جم با بیان اینکه دانشکده فنی و مهندسی را فرصتی بزرگ برای شهرستان جم می دانم اضافه کرد: در بحث تجهیزات این دانشکده نیز برای سال جاری اعتبار در نظر خواهیم گرفت تا تجهیزات مورد نیاز برای دانشکده خریداری شود.

ساخت دانشکده مهندسی جم تا کلنگ‌زنی هم پیش رفت

نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در زمانی که قاسمی وزیر نفت بود احداث دانشکده فنی و مهندسی جم تا  مرز کلنگ زنی پیش رفت.

حجت الاسلام موسی احمدی گفت: در آن زمان، در دفتر وزیر نفت، صورت جلسه ای با حضور محمدزاده رئیس دانشگاه خلیج فارس، احمدی رئیس وقت دانشکده فنی و مهندسی جم و اینجانب تنظیم شد و وظابف هر کدام برای اجرایی شدن مشخص شد.

احمدی با بیان اینکه نفتی ها متعهد به تامین اعتبار ساخت آن شدند، بیان داشت: به دلیل موقعیت زمین، تاخیری در کلنگ زنی پیش آمد و دولت تغییر کرد نگاه دولت جدید به پروژه ها عوض شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه از استمرار دانشکده قویا دفاع می کند تصریح کرد: تلاش هایی هم در راستای ساخت دانشکده داشته است ولی دولت اهتمامی برای اجرای پروژه های جدید ندارد.

موسی احمدی خاطرنشان کرد: با وجود صنعت در منطقه و ظرفیت های فراوان، این دانشکده دولتی نیاز جنوب استان بوشهر است و من مطمئن هستم که رفتن این دانشکده از جم، به راحتی ممکن نیست؛ چون همه از استمرار  و حضور آن در جم حمایت می کنند.

احمدی گفت: آماده هستیم همراه با مسئولان دانشکده فنی و مهندسی جم و مسئولان شهرستان، پیگیر ساخت دانشکده فنی و مهندسی جم باشم.

ارسال نظر