کد خبر : 11882

مبارزه با فساد اداری استان بوشهر در اولویت برنامه‌ها قرار دارد

 مبارزه با فساد اداری استان بوشهر در اولویت برنامه‌ها قرار دارد

مدیرکل دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری بوشهر گفت: مبارزه با فساد اداری در اولویت برنامه‌های امسال استان بوشهر قرار دارد چراکه این مهم امنیت سرمایه گذاری در بخش خصوصی را افزایش می‌دهد.

به گزارش " بوشهر24 "، اکبر روشن ضمیر صبح امروز در نشست شورای اداری شهرستان تنگستان با اشاره به اینکه مصوبات شورای اداری قابل اجرا است اظهارداشت: مصوبات جلسه شورای اداری لازم اجراست و دستگاه‌های اجرایی باید پس تصویب هرمصوبه‌ای برای اجرایی شدن آن در دستور کارخود قرار دهند.

مدیرکل دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری بوشهر با بیان اینکه همه مدیران موظف به اجرای مصوبات شورای اداری هستند افزود: برای تحقق این مهم نیاز به پیگیری و نظارت کافی دارد که  شورای اداری بالاترین مرجع هماهنگی درهر شهرستان محسوب می‌شود.

روشن‌ضمیرتصریح کرد: شورای اداری ازجلسات مصوب درساختار دولتی درکشور، استان‌ها و شهرستان‌ها است که مصوبات آن لازم‌اجرا است.

وی با تاکید برتوجه به تکریم ارباب رجوع گفت: شهرستان تنگستان در تکریم ارباب و رجوع رتبه مناسبی داشته است که باید دراین راستا بیشتر تلاش شود.

مدیرکل دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری بوشهر از ارتقا فرمانداری تنگستان خبرداد و تصریح کرد: فرمانداری شهرستان تنگستان اکنون دارای سه معاونت است که با ارتقا آن یک معاونت به آن افزوده می‌شود که نقش مهمی در حوزه‌های گوناگون دارد.

روشن‌ضمیر با بیان اینکه جذب نیروی انسانی مورد نیاز یکی از مطالبات به حق دستگاه‌های اجرایی است بیان کرد: مشکلات نیروی انسانی مورد نیاز ادارات استان بوشهر به‌ویژه شهرستان تنگستان به ستاد مرکز اعلام شده است که امیدواریم با تحقق آن نیازهای نیروی انسانی ادارات تامین شود.

وی از اجرای طرح ویژه بازرسی برای بررسی تکریم ارباب رجوع در دستگاه‌های اجرایی خبر داد و گفت: در اجرای این طرح بازرسان استانداری بوشهر و فرمانداری‌ها با حضور در دستگاه‌های اجرایی تکریم ارباب رجوع را مورد بررسی قرار می‌دهند.

مدیرکل دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری بوشهر با بیان اینکه ارتقا و حفظ کرامت مردم در نظام اداری باید یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ادارات باشد، خاطرنشان کرد: ارباب رجوع زمانی تکریم می‌شود که کارش به خوبی و در کمترین زمان انجام شود.

روشن‌ضمیر صیانت از حقوق شهروندی را از مصوبات شورای عالی کشور دانست و گفت: بر اساس دستورالعمل‌ها باید ستاد صیانت از حقوق شهروندی در همه دستگاه‌های استان و فرمانداری‌ها تشکیل شود و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند ماهانه از عملکرد خود در قالب صیانت از حقوق شهروندی گزارش کنند.

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد اداری ازاولویت‌های امسال دستگاه‌های اجرایی است گفت: مبارزه با فساد اداری در اولویت برنامه‌های امسال استان بوشهر قرار دارد چراکه این مهم امنیت سرمایه گذاری در بخش خصوصی را افزایش می‌دهد.

مدیرکل دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری بوشهر تاکید کرد: مبارزه با فساد اداری نیازمند نظارت همگانی است./ تسنیم

ارسال نظر