کد خبر : 11886

آغاز ثبت نام شانزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت در استان بوشهر

آغاز ثبت نام شانزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت در استان بوشهر

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان بوشهر از ثبت نام بیش از ۴۰۰ نفر در شانزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت در این استان خبر داد.

به گزارش " بوشهر24 "، عبدالرسول کازرونی بعدازظهر امروز در نشست با دست‌اندرکاران برگزاری المپیاد ملی مهارت در استان بوشهر اظهار داشت: با اتمام مهلت ثبت نام درشانزدهمین دوره المپیادملی مهارت در 15 اردیبهشت ماه سال جاری 434 نفر برای رقابت در این دوره از مسابقات  نام نویسی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در المپیاد ملی مهارت در استان بوشهر در 25 رشته مهارتی ثبت نام شده است افزود: این افراد در رشته‌های آجرچینی، اتصالات چوبی، الکترونیک، ساخت و تولید تیمی، طراحی وب، فناوری اطلاعات، لوله کشی و گرمایشی، تاسیسات الکتریکی، کنترل صنعتی، آشپزی،نقاشی خودرو  وفلزکاری ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه 24 اردیبهشت ماه المپیاد ملی مهارت در استان بوشهر برگزار می‌شود بیان کرد: المپیاد ملی مهارت در مرحله شهرستانی برگزار می‌شود که این مسابقات برای کسب حد نصاب لازم برای ورود به مرحله استانی این المپیاد است.

وی تصریح کرد: از مجموع ثبت نام کنندگان 377 نفر مرد و 57 نفر زن هستند و بالاترین تعداد شرکت کننده در این مرحله از المپیاد متعلق به شهرستان  دشتستان با 115 نفر شرکت کننده است.

کازرونی با بیان اینکه مرحله استانی این المپیاد مرداد ماه برگزار می‌شود افزود: با برگزاری مرحله استانی این مسابقات در مرداد ماه و مشخص شدن منتخبان استان برای رقابت در مرحله کشوری، افراد متخب شده به مرحله کشوری راه می‌یابند.

وی افزود: نرجس دوست محمدی برگزیده کشوری چهاردهمین دوره المپیاد ملی مهارت  به عنوان عضو تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران، مردادماه امسال در چهل و سومین دوره مسابقات جهانی مهارت که در برزیل برگزار می‌شود در رشته طراحی گرافیک شرکت می‌کند./ تسنیم

ارسال نظر